Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Podsumowanie 12. kolejki Fortuna I Ligi

Dwanaście kolejek Fortuna 1 Ligi za nami. Jak dotąd w każdy meczowy weekend działo się naprawdę sporo. Nie inaczej było i w minionych dniach!

Emocje związane z 12 serią gier obecnego sezonu Fortuna 1 Ligi zaczęliśmy od nie małej sensacji, bo z całą pewnością tak można nazwać porażkę, którą Arka Gdynia zanotowała z GKS-em Bełchatów. W kolejny tego dnia spotkaniu sensacji już nie było, a Chrobry Głogów rozbił 3:0 Stomil Olsztyn.

Sporo bramek przyniosły nam również spotkania rozgrywane w sobotę. Najpierw ŁKS ograł GKS JastrzębiePuszcza Niepołomice pokonała Odrę OpoleWidzew wpakował dwie bramki Rasovii. Jedyny bezbramkowy remis, który padł w tej kolejce przyniosło nam spotkanie Radomiaka Radom Zagłębiem Sosnowiec. Warto zaznaczyć, że w tym spotkaniu w roli szkoleniowca Zagłębia zadebiutował były opiekun ŁKS-u – Kazimierz Moskal. Sobotnie granie zwieńczyło zwycięstwo Korony Kielce w meczu z Sandecją.

Dwunastą serię gier zwieńczyły dwa niedzielne mecze na szczycie. W pierwszych z nich po niezwykłej batalii Miedź Legnica uległa Termalice, a kilka chwil później Górnik Łęczna podzielił się punktami z GKS-em Tychy.

Wyniki spotkań 12. kolejki Fortuna 1 Ligi:

Piątek, 13 października

Arka Gdynia – GKS Bełchatów 1:2
Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn 3:0

Sobota, 14 października

GKS Jastrzębie – ŁKS Łódź 0:3
Puszcza Niepołomice – Odra Opole 1:0
Widzew – Resovia Rzeszów 2:0
Radomiak Radom – Zagłębie Sosnowiec 0:0
Korona Kielce – Sandecja Nowy Sącz 1:0

Niedziela, 15 października

Miedź Legnica – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:3
Górnik Łęczna – GKS Tychy 1:1

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport