Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Po wygraną w 69. derbach Łodzi! Zapowiedź spotkania z Widzewem

Przed nami jedno z ważniejszych spotkań Łódzkiego Klubu Sportowego w tej rundzie. W ramach 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy, reprezentacja Łodzi podejmie Widzew w 69. derbach Łodzi. Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Kwiatkowskiego, w sobotę o 20:00.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS): – Na pewno to wyjątkowy mecz i myślę, że nie tylko ja, ale i wielu kibiców czeka z niecierpliwością na to spotkanie. Derby Łodzi, derby w ekstraklasie, więc nic dziwnego, że wzbudzają wiele emocji. Myślę, że każdy zdaje sobie sprawę z tego jaki to jest mecz. Nie ma tutaj co podkręcać ani co tonować. Jeśli się gra w jednym z tych klubów, to ten mecz jest wielkim wydarzeniem. 

Janusz Niedźwiedź (trener Widzewa): – Wszystkiego się spodziewamy. ŁKS może wyjść różnie, myślę, że będą chcieli ruszyć na nas wysoko i będziemy na to przygotowani. Również na to, gdy będą chcieli poczekać, wszystkie scenariusze bierzemy pod uwagę. Musimy być gotowi na każde działania przeciwnika. Spodziewam się spotkania energetycznego, oba zespoły chcą operować piłką, walki nie zabraknie, ale piłkarskich elementów też powinno być sporo.

Serafin Szota

Serafin Szota (obrońca Widzewa): Jesteśmy przygotowani na wszystko. ŁKS może wyjść nisko, ale może też ruszyć na nas od samego początku. Mamy nakreślony plan, wiemy, co chcemy zrobić i pod tym względem nie patrzymy na przeciwnika. Będziemy realizować to, co nakreślił nam sztab. Oczywiście, widzę szansę na zagranie tego spotkania na zero z tyły. Dla mnie jako obrońcy celem jest właśnie to, żeby nie stracić bramki. W każdym meczu staramy się tak grać i w tym będzie tak samo.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 3. kolejce PKO BP Ekstraklasy

Sytuacja kadrowa

Po trzech kolejkach PKO BP Ekstraklasy drużyna Kazimierza Moskala zmagała się z kontuzjami. Pirulo, Kay Tejan, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga oraz Jakub Letniowski doznali różnych urazów. Wszyscy oprócz Bartosza Szeligi, wrócili do treningów po krótkiej przerwie.

– Na pewno wykluczony jest występ Bartka Szeligi, pozostali zawodnicy szykowani są normalnie do meczu. Dzisiaj mamy trening o 18:00, jutro jeszcze rozruch przed samym meczem, więc te decyzje zapadną dzisiaj po tym wieczornym treningu – powiedział Kazimierz Moskal podczas przedmeczowej konferencji. 

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Widzewem, będzie transmitowane na antenach CANAL+ Sport, CANAL+ Sport3 oraz CANAL+ 4k ULTRA HD. Mecz dostępny też na platformie CANAL+ Online. Początek studia o 19:30, a pół godziny później rozpocznie się transmisja tego starcia. 

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Asystenci: Tomasz Listkiewicz, Michał Obukowicz

Sędzia techniczny: Mateusz Jenda

Sędziowie VAR: Piotr Lasyk, Krzysztof Myrmus

Przewidywane składy

 

Więcej o meczu ŁKS – Korona:

Konferencja prasowa Kazimierza Moskala

Konferencja prasowa Janusza Niedźwiedzia

W derbach Łodzi bez Bartosza Szeligi

Obsada sędziowska meczu ŁKS – RTS Widzew

Z obozu rywala: RTS Widzew

O RTS Widzew słów kilka

Przegląd prasy przed meczem z Widzewem

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119