Po piąte zwycięstwo! Zapowiedź meczu z Sandecją Nowy Sącz

Łódzki Klub Sportowy nie zwalnia tempa. Po czterech wygranych z rzędu w Fortuna I lidze ełkaesiacy rozegrają kolejne spotkanie ligowe. W niedzielę o 12:40 podopieczni Wojciecha Stawowego zmierzą się przy alei Unii z Sandecją Nowy Sącz.

Po czterech kolejkach ligowych ŁKS dumnie zajmuje fotel lidera Fortuna I ligi. Łodzianie w ostatniej kolejce, pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1, choć do ostatnich minut sympatycy biało-czerwono-białych musieli drżeć o końcowy wynik. Ełkaesiacy zgromadzili dotychczas na swoim koncie komplet 12 oczek i warto wspomnieć, że trzy z czterech zwycięstw odniesionych w tych rozgrywkach to triumfy wyjazdowe.

W niedzielę do Łodzi przyjedzie przedostatnia w tabeli Sandecja Nowy Sącz, która wraz z GKS-em 1962 Jastrzębie nie zdobyła jeszcze w tym sezonie ani jednego punktu. Podopieczni Piotra Mandrysza z pewnością będą chcieli się przełamać w starciu z biało-czerwono-białymi, ale to ŁKS będzie zdecydowanym faworytem tego starcia. Sądeczanie są przez wielu ekspertów typowani do grona zespołów, które będą do ostatnich kolejek walczyć o utrzymanie w Fortuna I lidze.

Łodzianie na spotkanie z Sandecją wyjdą jednak z pewnością zmotywowani i nie pozwolą sobie na zlekceważenie rywala. Cel postawiony zespołowi przez klub wydaje się być bardzo daleki, ale po czterech kolejkach piłkarze z alei Unii są na dobrej drodze, aby go zrealizować. Kolejny małym kroczkiem może być niedzielna wygrana z „Sączersami”.

Wypowiedzi przedmeczowe

Wojciech Stawowy (trener ŁKS-u): – Każda drużyna może zaskoczyć, bo to dopiero początek rozgrywek. To nie jest ani połowa, ani końcówka. W mojej i sztabu szkoleniowego ocenie, miejsce Sandecji w lidze totalnie odbiega od tego, co ta drużyna pokazuje na boisku. Jeżeli ktoś myśli, że ten mecz będzie łatwy, to ja przed tym przestrzegam.

Szymon Tokarz (bramkarz Sandecji):Atmosfera nie jest zbyt dobra, można powiedzieć, że jesteśmy zdenerwowani tą sytuacją. Koncentrujemy się na meczu z ŁKS. Rywal już dopisał sobie trzy punkty, ale my też chcemy tam powalczyć o komplet „oczek”. Na pewno zostawimy serducho na tamtejszym boisku.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna I ligi po 4. kolejkach

Sytuacja kadrowa

Wojciech Stawowy ma do dyspozycji wszystkich zawodników oprócz kontuzjowanego Marcela Wszołka i Adama Ratajczyka, który jest już jedną nogą w Zagłębiu Lubin.

W obu zespołach żaden z piłkarzy nie musi pauzować za kartki.

Transmisja

Spotkanie ŁKS-u ze Sandecją Nowy Sącz będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Łukasz Kuźma (Białystok)

Asystenci: Łukasz Sikora, Marcin Adamski

Sędzia techniczny: Paweł Pskit

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Michał Trąbka – Piotr Gryszkiewicz, Pirulo – Samu Corral.

Sandecja: Szymon Tokarz – Adrian Danek, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bućko, Daniel Dziwniel – Damian Chmiel, Bartłomiej Kasprzak, Wiktor Żołądź, Maciej Małkowski, Paweł Mandrysz – Rafael Victor.

Przeczytaj także o meczu ŁKS – Sandecja

Konferencja prasowa przed meczem z Sandecją

O rywalu…Sandecja Nowy Sącz

Zapowiedź 5. kolejki Fortuna I ligi