Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

O rywalu…Sandecja Nowy Sącz

W piątej kolejce Fortuna 1 liga Łódzki Klub Sportowy podejmie Sandecję Nowy Sącz. Dla drużyny z Małopolski jest to trzeci sezon na poziomie I ligi. Ostatni i jedyny raz w najwyższej klasie rozgrywkowej „Biało-czarni” grali w sezonie 2017/2018.

Trenerem Sandecji jest Piotr Mandrysz. Nowy szkoleniowiec objął posadę po Piotrze Świerczewskim, który w minionych rozgrywkach przyczynił się do utrzymania drużyny z Nowego Sącza w I lidze. Funkcję prezesa klubu pełni Miłosz Jańczyk, a wiceprezesem jest były zawodnik Arkadiusz Aleksander.

Dwunaste miejsce w lidze z 44 punktami na koncie i tylko czterema oczkami przewagi nad strefą spadkową to dorobek biało-czarnych w sezonie 2019/2020. Drużyna z Nowego Sącza w meczach wyjazdowych miała bilans 4-3-10 przy 17 strzelonych bramkach i 28 straconych. Sądeczanie w siedemnastu meczach w delegacji zdobyli tylko 15 punktów. Taki dorobek był jednym z najgorszych w lidze.

Najlepszym strzelcem Sandecji w poprzednim sezonie był Michal Piter-Bućko z 10 bramkami na koncie. 34-latek gra na pozycji obrońcy i jest etatowym wykonawcą rzutów karnych. Taki dorobek zawodnika, który gra na środku obrony musi robić duże wrażenie.

Przed startem nowego sezonu do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników, między innymi syn szkoleniowca Paweł Mandrysz, który trafił do zespołu z trzecioligowego ROW-u Rybnik. Nowymi zawodnikami Sandecji zostali również: Tomasz Boczek (Warta Poznań), Dominik Budzyński (ŁKS Łódź), Artem Dudik (FK Mariupol), Daniel Dziwniel (Korona Kielce), Wojciech Kamiński (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) oraz Rafael Victor (MS Kafr Qasim).

Z drużyny odeszło zdecydowanie więcej zawodników: Grzegorz Baran (Poprad Muszyna), Krzysztof Baran (-), Daniel Bielica (Warta Poznań), Piotr Bryja (Podhale Nowy Targ), Bartłomiej Dudzic (-), Marcin Flis (Stal Mielec), Radosław Kanach (Cracovia), Mateusz Klichowicz (Chojniczanka Chojnice), Dominik Kun (Widzew), Konrad Kuzera ( Poprad Muszyna), Szymon Kuźma (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Karol Matras (Poprad Muszyna), Tadeusz Socha (-), Michał Szeliga (Lubań Maniowy), Dominik Urban (Bytovia Bytów), a także Sebastian Wąchała (Poprad Muszyna). Tacy zawodnicy jak Daniel Bielica, Dominik Kun, Mateusz Klichowicz czy Marcin Flis byli podstawowymi zawodnikami zespołu z Nowego Sącza.

W bramce „Sączersów” występuje były zawodnik ŁKS-u Dominik Budzyński. W niedzielnym spotkaniu „Budzyk” nie będzie mógł jednak wystąpić, ponieważ w pierwszej kolejce tego sezonu doznał kontuzji, która wyklucza go z gry w tym sezonie na dłużej.

Podopieczni trenera Piotra Mandrysza w pierwszych czterech kolejkach ponieśli cztery porażki. Lepsi od Sandecji okazali się piłkarze Miedzi Legnica, Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, GKS-u Tychy i Odry Opole. Tylko lepszy bilans bramkowy od drużyny GKS-u Jastrzębie chroni sądeczan przed ostatnim miejscem w tabeli.

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Sandecją Nowy Sącz rozpocznie się w niedzielę 27 września o godzinie 12:40 na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2. Mecz będzie transmitowany w Polsacie Sport.

Opracował: Bartek

Foto: sandecja.pl


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119