Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Plan letnich przygotowań ŁKS-u przed startem sezonu 2023/24 w Ekstraklasie!

Sezon 2022/23 zakończył się dla ełkaesiaków, awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Przerwa między rozgrywkami jest krótka i już niebawem zawodnicy Kazimierza Moskala, rozpoczną przygotowania do nowej kampanii. Klub poinformował już o swoich planach na ten okres przygotowawczy.

Drużyna wróci do zajęć, w poniedziałek 19 czerwca, a więc gracze będą mieli tylko dwa tygodnie urlopów. Dzień później ełkaesiacy wyjadą na obóz. Podobnie jak w poprzednich latach, nasz zespół będzie latem przygotowywał się na Podkarpaciu, a konkretniej w Woli Chorzelowskiej. 

Beniaminek PKO BP Ekstralasy rozegra cztery mecze kontrolne, podczas letniego okresu przygotowawczego. Pierwsze dwa sparingi zaplanowano, w trakcie obozu w Woli Chorzelowskiej24 czerwca z Resovią i trzy dni później z ekstraklasową Stalą Mielec. Po powrocie do Łodzi, biało-czerwono-biali zagrają dwa mecze z pierwszoligowcami – 5 lipca z GKS Katowice, oraz 15 lipca z Polonią Warszawa. Starcie z „Czarnymi Koszulami” będzie próbą generalną przed startem ligi. Pierwsza kolejka Ekstraklasy zostanie rozegrana w dniach 21-24 lipca. 

Plan przygotowań ełkaesiaków do rundy jesiennej PKO BP Ekstraklasy:

19 czerwca – pierwszy trening
20-28 czerwca – obóz w Woli Chorzelowskiej 
24 czerwca – sparing z Resovią Rzeszów (Wola Chorzelowska)
27 czerwca – sparing ze Stalą Mielec (Wola Chorzelowska)
5 lipca – sparing z GKS Katowice (Łódź)
15 lipca – sparing z Polonią Warszawa (Łódź)

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport