Fortuna 1. LigaPiłka NożnaTransfery

Piotr Janczukowicz zawodnikiem ŁKS!

Potwierdziły się informacje o których pisaliśmy we wtorek – Piotr Janczukowicz został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego. Utalentowany młodzieżowiec podpisał trzyipółletni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku.

20-latek zaczynał swoją przygodę z piłką nożną zaczynał w Gryfie Słupsk. Od 2009 roku bronił barw Sparty Sycewice, z którą jako perspektywiczny junior wygrał Puchar Tymbarku. Kilka lat później na krótki okres trafił do akademii Lechii Gdańsk. W wieku 13 lat zawodnik wraz z rodziną przeniósł się do Niemiec gdzie bronił barw dwóch klubów: SV Böblingen oraz SV Stuttgarter Kickers. W 2019 roku wrócił do Polski i podpisał kontrakt z Olimpią Grudziądz. W tym klubie spędził półtora roku i wystąpił w 34 spotkaniach (14 w Fortuna I lidze, 17 w II lidze oraz 3 w Pucharze Polski). Do siatki trafił pięciokrotnie oraz dwukrotnie asystował przy trafieniach kolegów.

Janczukowicz jest uniwersalnym ofensywnym zawodnikiem. Z powodzeniem może występować jako środkowy napastnik, skrzydłowy lub ofensywny pomocnik. Jego przenosiny do klubu z al. Unii dadzą sztabowi szkoleniowemu kolejną alternatywę w obsadzie młodzieżowca. Zawodnik urodził się 2000 roku i jeśli zespół ŁKS-u awansuje w tym sezonie do PKO BP Ekstraklasy to jeszcze jeden sezon będzie uprawniony do gry jako młodzieżowiec, co na pewno będzie stawiało klub w uprzywilejowanej sytuacji.

Nowy zawodnik biało-czerwono-białych będzie w zespole Wojciecha Stawowego występował z numerem 37 na koszulce.

Więcej o nowym zawodniku będzie można przeczytać w sylwetce przygotowanej przez naszą redakcję, która pojawi się niebawem na łamach ŁKSFANS. 

Piotr witamy w biało-czerwono-białej Łodzi i życzymy powodzenia w reprezentowaniu klubu z przeplatanką na piersi!