Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Pierwszy zimowy transfer stał się faktem! ŁKS pozyskał nowego stopera!

Jeszcze przed pierwszy gwizdkiem sędziego w meczu ŁKS – Wisła oficjalna strona łódzkiego klubu ogłosiła pierwsze zimowe wzmocnienie. Nowym zawodnikiem ŁKS-u został Hiszpan – 26 letni Carlos Moros Gracia.

Garcia urodził się w hiszpańskim miasteczku – Sagunto. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał jednak w jednym z większych klubów w Hiszpanii – Valencii. W barwach „nietoperzy” 26 latek przeszedł przez wszystkie grupy młodzieżowe, kończąc w drużynie seniorskiej. W hiszpańskiej La Lidze nie było mu jednak dane zadebiutować.

W maju 2015 roku mierzący 183 cm stoper przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie reprezentował barwy uniwersyteckiego zespołu Temple Owls.

Po niespełna dwóch latach spędzonych w Ameryce Garcia wrócił do Europy. Dokładniej do szwedzkiego GIF Sundsvall, którego barwy reprezentował przez trzy lata. Przez dwa ostatnie sezony Carlos był filarem obrony klubu ze Szwecji, rozgrywając w jego barwach niemalże wszystkie możliwe spotkania. Nowy obrońca „Rycerzy Wiosny” może pochwalić się również miejscem w „11 sezonu” poprzedniej kampanii szwedzkiej Allsvenkan. Marne to pocieszenie patrząc na los klubowych kolegów nowego ełkaesiaka, którzy następny sezon rozegrają na drugim poziomie rozgrywkowym.

Carlos, bienvenida en la blanco-roso-blanco familia!