Pierwszy występ Koprowskiego od ponad trzech lat!

Oskar Koprowski w ostatnich tygodniach dwa razy zasiadał na ławce rezerwowych ŁKS, ale nie dostawał szansy pojawienia się na murawie. Ta nadeszła w środowy wieczór w arcyważnym meczu barażowym z Arką Gdynia.

Jeden z czołowych zawodników rezerw ŁKS w tym sezonie, dzięki ciężkiej pracy dostał szansę powrotu do pierwszego zespołu. Mecz z Arką nie był debiutem Koprowskiego w pierwszym zespole. 22-latek debiutował w lidze nieco ponad trzy lata temu (21 kwietnia 2018 roku z Olimpią Elbląg 5:0) w II lidze, za kadencji Wojciecha Robaszka. Wczoraj zagrał po raz pierwszy w karierze na zapleczu Ekstraklasy. Po środowym spotkaniu jego licznik występów w pierwszym zespole wynosi sześć (wliczone w to jest spotkanie Okręgowego Pucharu Polski z 2016 roku).

„Osa” pojawił się na placu gry w 85. minucie za Maksymiliana Rozwandowicza. Bardzo dobrze spisywał się w defensywie i dzięki swoimi cechom wolicjonalnym i zaangażowaniu – pomógł w wywalczeniu awansu do finału baraży.

Wielkie brawa należą się również trenerowi, Marcinowi Pogorzale, który w tak trudnym momencie, jakim był półfinał, wpuścił na plac gry Koprowskiego. To pokazuje jakie trener ma zaufanie do tego gracza. Oskar go nie zawiódł i po końcowym gwizdku mógł świętować ze swoim ŁKS-em awans do finału baraży!

Foto: Lens Strong