Pierwszy Holender w historii ŁKS

Kay Tejan został zaprezentowany jako nowy nabytek beniaminka Ekstraklasy, Łódzkiego Klubu Sportowego. 26-letni napastnik jest też pierwszym Holenderem, który będzie miał szansę występów w koszulce z przeplatanką na piersi.

Napastnik stał się 95. zawodnikiem na liście obcokrajowców w piłkarskiej drużynie biało-czerwono-białych. Stranieri rozegrali dla ŁKS 1985 spotkań. Strzelili 229 goli. W obu klasyfikacjach, Pirulo nie ma sobie równych (134 występy, 41 goli).

Tejan jest też drugim graczem z Beneluksu w historii ŁKS. Pierwszym jest Nelson Balongo, który reprezentuje Demokratyczną Republikę Konga, ale urodził się w Belgii i posiada obywatelstwo tego kraju. 

Obecnie w kadrze beniaminka Ekstraklasy znajduje się dziewięciu piłkarzy z zagranicy: Pirulo, Nacho Monsalve (obaj Hiszpania), Vladyslav Okhronchuk (Ukraina), Nelson Balongo (Demokratyczna Republika Konga), Stipe Jurić (Chorwacja), Artemijus Tutyškinas (Litwa), Kelechukwu Ibe-Torti (Nigeria, ale gracz ma też polskie obywatelstwo), Engjëll Hoti (Albania), oraz właśnie Kay Tejan (Holandia).

Piłkarze z Beneluksu w historii ŁKS:

🇳🇱 Kay Tejan (napastnik, 2023 – obecnie) – 0 występów, 0 goli

🇧🇪 Nelson Balongo (napastnik, 2022 – obecnie) – 24 występy, 0 goli

Foto: FC Sheriff