Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

ŁKS – wicemistrzowie jesieni!

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zostali wicemistrzami rundy jesiennej w Fortuna 1 Lidze! Spójrzmy więc w ligową tabelę i nieco podsumujmy minione 17 dla całej ligi, a 16 dla „Rycerzy Wiosny” kolejek.

Ełkaesiacy w 16 rozegranych w tej rundzie spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 32 punkty, a więc nie trudno wyliczyć ich średnią „oczek” na jeden mecz – 2,0. Na taki bilans złożyło się 10 zwycięstw, 2 remisy i aż 4 porażki notowane pod koniec rundy, w głównej mierze z czołówką ligi.

Dziesięć punktów więcej od „Rycerzy Wiosny” ma niekwestionowany lider tabeli – Bruk-Bet Termalica Nieciecza. I chyba porażki z tym zespołem można żałować najbardziej, bo przecież ŁKS nie był w tym meczu drużyną gorszą. Ligowe podium dopełnia Górnik Łęczna, który na swoim koncie uzbierał również 32 punkty, jednak przegrywa z ŁKS-em bilansem bramek.

Wydaje się, że wiosną właśnie te trzy ekipy powalczą o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. Warto jednak pamiętać, że za plecami Górnika Łęczna czyhają takie zespoły jak Radomiak Radom, Arka Gdynia, Miedź Legnica czy GKS Tychy. Pewne jest jedno – w walce o awans i baraże będzie się jeszcze działo.

Nie gorzej sytuacja wygląda na drugim biegunie tabeli. Choć w bieżącym sezonie z Fortuna 1 Ligi spadnie zaledwie jeden zespół, to o byt powalczą przynajmniej cztery ekipy – GKS Bełchatów, Sandecja, Zagłębie Sosnowiec oraz ostatnia w stawce Resovia. W dolnych rejonach tabeli, podobnie jak i na jej szczycie, różnice punktowe pomiędzy kolejnymi drużynami są dość małe, przez co emocji na pewno nie zabraknie.

Tabela Fortuna 1 Ligi po rundzie jesiennej:
1. Termalica Bruk-Bet Nieciecza 42 pkt
2. ŁKS Łódź 32 pkt (zaległy mecz)
3. Górnik Łęczna 32 pkt
4. Radomiak Radom 30 pkt
5. Arka Gdynia 19 pkt
6. Miedź Legnica 27 pkt
7. GKS Tychy 27 pkt (zaległy mecz)
8. Odra Opole 25 pkt (zaległy mecz)
9. Puszcza Niepołomice 23 pkt
10. Chrobry Głogów 22 pkt
11. Korona Kielce 21 pkt (zaległy mecz)