Piłka NożnaRezerwy

Pierwszy tryumf w IV lidze! ŁKS II Łódź 4:1 Boruta Zgierz!

Z okazji przerwy reprezentacyjnej skład drużyny rezerw ŁKS-u zasilił spory zaciąg piłkarzy z szerokiej kadry występującej na co dzień w Ekstraklasie. I to właśnie ci zawodnicy ciągnąc grę młodszych kolegów poprowadzili ich do zdobycia pierwszego kompletu punktów w czwartoligowych rozgrywkach!

Już od początku spotkania wiodącą postacią w składzie biało-czerwono-białych był Pirulo. Hiszpański pomocnik rządził i dzielił ciągnąc grę ŁKS-u do przodu. Na potwierdzenie swojej znakomitej postawy na początku meczu Pirulo już w 16 minucie otworzył wynik spotkania. W pierwszej połowie bardzo solidnie na placu gry wyglądali również Drago Srnić, Piotr Pyrdoł czy Michał Trąbka. Drugi z wymienionych w 32 minucie podwyższył wynik spotkania.

Po przerwie na boisku zabrakło już Pirulo. Gra ełkaesiaków delikatnie się uspokoiła, jednak nadal to oni przeważali nad swoimi rywalami. W drugiej połowie padły aż trzy gole. Co ciekawe – wszystkie trzy zostały zdobyte przez zawodników, którzy mają w swoim piłkarskim CV przygodę w ŁKS-ie. W 70 minucie spotkania swoją pierwszą bramkę tego wieczoru zdobył Wojciech Łuczak. Już pięć minut później honorowego gola dla zgierskiego Boruty zdobył były gracz biało-czerwono-białych – Marcin Kacela. Na pięć minut przed końcem spotkania wynik na 4:1 ustalił, zdobywając drugiego gola, Wojciech Łuczak.

Po 5 seriach gier łódzkiej IV ligi zespół rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego z bilansem 1-3-1 oraz sześcioma punktami plasuje się na 10 miejscu tabeli. Okazję do poprawy swojej pozycji młodzi gracze ŁKS-u będą mieli już za tydzień. W sobotę, 11 września, zmierzą się oni w Opocznie z tamtejszą Ceramiką.

ŁKS II Łódź: 1. Budziński – 14. Tazbir, 2. Rozwandowicz(C), 5. Dampc, 8. Rozmus – 18. Pyrdoł, 19. Trąbka, 9. Łuczak, 17. Srnić, 7. Pirulo – 10. Kujawa

Ławka: Rosiak, Lorenc, Bogusz, Wolski, Karlikowski, Piela, Sójka