Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Oficjalnie: Zdolny pomocnik podpisał profesjonalną umowę z klubem!

Dwa dni po ukończeniu pełnoletności Tomasz Górecki podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Łódzkim Klubem Sportowym. Umowa pomocnika z klubem z Alei Unii obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. 

Górecki występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. Biało-czerwono-białe barwy reprezentuje od ponad trzech lat. W przedwcześnie zakończonym sezonie przez pandemię koronawirusa występował w rezerwach łodzian w IV lidze. Zaliczył także kilka spotkań w trzeciej drużynie, która rozgrywała swoje mecze w sezonie 2019/20 w klasie B. Łącznie we wszystkich rozgrywkach zaliczył 17 meczów, strzelając osiem goli (pięć w klasie B oraz trzy w Okręgowym Pucharze Polski).

 To dla mnie wymarzony prezent na moje 18 urodziny. Zawsze moim największym marzeniem było zostanie profesjonalnym piłkarzem. W piłkę grałem od zawsze, a teraz cieszę się, że z tego będę mógł zarabiać pieniądze i grać profesjonalnie. Trafiłem do klubu trzy lata temu do rocznika U-16. Następnie w 2018 roku trafiłem do rezerw, a niedawno dołączyłem do pierwszej drużyny – powiedział po podpisaniu kontraktu Górecki. 

Cały wywiad z młodym ełkaesiakiem przeprowadzonym przez ŁKS TV do obejrzenia poniżej.