Piłka NożnaRezerwy

Oficjalnie: Napastnik Lechii Tomaszów Mazowiecki dołączył do ŁKS!

Łódzki Klub Sportowy ogłosił na swojej oficjalnej stronie pozyskanie Macieja Radaszkiewicza z Lechii Tomaszów Mazowiecki. 23-letni napastnik przede wszystkim wzmocni zespół rezerw w walce o upragniony awans do III ligi.   Zawodnik z ŁKS-em związał się półtoraroczną umową z możliwością przedłużenia kontraktu.

Zawodnik urodzony w Suwałkach jest wychowankiem Polonii Raczki, z której w 2010 roku trafił do Jagiellonii Białystok. Po kilku latach spędzonych w akademii klubu z Podlasia wrócił do swojego macierzystego zespołu, gdzie występował przez dwa-i-pół roku. W 2016 roku Radaszkiewicz trafił do rezerw Wigier Suwałki. Jego dobra dyspozycja w drugim zespole, dała mu szansę zaprezentowania się w pierwszoligowym zespole. W 2017/18 roku napastnik był zmiennikiem w Wigrach Patryka Klimali i wystąpił w czterech spotkaniach na zapleczu Ekstraklasy. W kolejnych sezonach zawodnik występował głównie na III-ligowych boiskach, w barwach takich klubów jak: Świt Skolwin, Ruch Wysokie Mazowieckie, Mazur Ełk czy ostatnio w Lechii Tomaszów Mazowiecki. Minioną rundę zakończył z pięcioma trafieniami w 16 występach ligowych.

Maciej Radaszkiewicz dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi – 188 cm wzrostu i 80 kg wagi. Jego sporym atutem jest gra lewą nogą. Napastnik dysponuje bardzo mocnym uderzeniem, co pokazał w kilku meczach tego sezonu.

Sam zawodnik podkreśla przede wszystkim swoje atuty motoryczne:

– Moim największym atutem jest silny strzał z dystansu. Jestem zawodnikiem bazującym na szybkości, operującym głównie lewą nogą. Potrafię też się dostosować do gry na każdej z ofensywnych pozycji. Mogę występować na lewej i prawej stronie boiska, chociaż najlepiej się czuje na pozycji nr 9 – powiedział Radaszkiewicz tuż po podpisaniu kontraktu.

Statystyki zawodnika za pośrednictwem portalu Transfermarkt

Zadaniem napastnika będzie wsparcie zespołu rezerw, które mają w planach awansować do III ligi. Obecnie ŁKS II Łódź jest liderem rozgrywek z dwoma punktami przewagi nad Wartą Sieradz. Radaszkiewicz jest drugim zawodnikiem, który trafił do drugiej drużyny przed startem rundy wiosennej. Kilka dni temu klub poinformował o pozyskaniu młodego lewego obrońcy Hutnika Kraków – Lamine Coulibaly’ego.

Maciej witamy w biało-czerwono-białej Łodzi i życzymy sukcesów w reprezentowaniu klubu z przeplatanką na piersi!