Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Oficjalnie. Michał Kot wypożyczony do Wigier Suwałki

Michał Kot najbliższe miesiące spędzi na wypożyczeniu w drugiej lidze. Młody golkiper w rundzie wiosennej będzie występował w Wigrach Suwałki.

19-latek do czwartku przebywał na testach w zespole, z województwa podlaskiego, a ich zwieńczeniem był mecz kontrolony z Legią Warszawa. Bramkarz ŁKS wszedł w drugiej połowie za Hieronima Zocha i pokazał się z dobrej strony. Trener Wigier, Grzegorz Mokry zdecydował się na wypożyczenie Kota do końca sezonu.

Michał Kot będzie rywalizował o miejsce w składzie z doświadczonym, Hieronimem Zochem (1 mecz w Ekstraklasie, w barwach Arki Gdynia) i młodymi Piotrem Słowikowskim, Karolem Kapuścińskim oraz Maciejem Aleksandrowiczem. 

W ŁKS-ie wiele się nauczyłem. Po konsultacjach z dyrektorem sportowym uznaliśmy, że to dobry moment na wypożyczenie do innego zespołu w poszukiwaniu regularnej gry. Uważam się za stosunkowo młodego bramkarza, dlatego na tym etapie gry w piłkę nożną, gdy tylko pojawia się okazja na przyspieszenie rozwoju, należy z takiej szansy skorzystać – powiedział Kot.

Były gracz Wisły Kraków rozegrał w tym sezonie jedno spotkanie w pierwszym zespole biało-czerwono-białych.