Oficjalnie. Mateusz Bąkowicz zostaje w ŁKS

Mateusz Bąkowicz zostaje w Łódzkim Klubie Sportowym. Prawy obrońca przedłużył swój kontrakt o kolejny sezon i będzie częścią zespołu, w debiutanckim sezonie rezerw na szczeblu centralnym.

„Bąku” trafił do Łodzi w sierpniu 2020 roku z trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. W pierwszym sezonie w klubie, występował w rezerwach i pomógł drużynie awansować z IV do III ligi. Pod koniec rozgrywek dostał szansę debiutu w pierwszoligowym ŁKS. Zagrał 24 minuty, w wyjazdowym spotkaniu 34. kolejki w Tychach z GKS

W sezonie 2021/22, prawy obrońca był podstawowym młodzieżowcem w Łódzkim Klubie Sportowym i rozegrał 25 spotkań w pierwszym zespole. Zaliczył w nich cztery asysty. Po wygaśnięciu statusu młodzieżowca wrócił do ŁKS II, gdzie w poprzednim sezonie był pierwszoplanową postacią. W 30 spotkaniach, strzelił cztery gole i miał trzy asysty. 

Bąkowicz jest kolejnym zawodnikiem drugiej drużyny, który przedłużył kontrakt z klubem. Wcześniej zrobili to Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski i Łukasz Dynel. 

Umowa Mateusza z ŁKS będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku.

Foto: ŁKS Łódź