Oficjalnie. Levent Gülen nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego!

Łódzki Klub Sportowy nie zwalnia tempa na rynku transferowym. Dwukrotny Mistrz Polski ogłosił pozyskanie środkowego obrońcy Leventa Gülena. Były gracz Miedzi Legnica podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

29-latek jest wychowankiem Grasshopper Club Zürich i bronił jego barw do 2016 roku, z przerwą na wypożyczenia do tureckiego Kayserisporu i FC Vaduz. W 2013 roku obrońca sięgnął ze swoim macierzystym klubem po Puchar Szwajcarii, a w trakcie wypozyczenia do FC Vaduz, zdobył Puchar Liechtensteinu. 

Kolejnym przystankiem w karierze Szwajcara z tureckim paszportem był ponownie Kayserispor, gdzie trafił na zasadzie transferu definitywnego. Gülen przez cztery lata występował w tureckiej ekstraklasie. W sezonie 2020/21 reprezentował Ankaraspor, na zapleczu Süper Lig. Rok później opuścił Turcję i grał w greckim Volos NPS, a poprzednią kampanię spędził w Polsce, gdzie zakładał koszulkę ekstraklasowej Miedzi Legnica. 

Levent Gülen jest doświadczonym zawodnikiem i ma na swoim koncie 85 występów w tureckiej Süper Lig (najwyższy poziom rozgrywkowy), 56 w szwajcarskiej Super League (najwyższy poziom rozgrywkowy), 28 w tureckiej 1. Lig (drugi poziom rozgrywkowy), 24 w greckiej Super League 1 (najwyższy poziom rozgrywkowy) oraz 27 w polskiej PKO BP Ekstraklasie. 

W przeszłości nowy nabytek biało-czerwono-białych, wielokrotnie występował w młodzieżowych reprezentacjach Szwajcarii. Grał w drużynach narodowych od U-15 aż do U-21 i zanotował 52 występy dla Helwetów. 

Szwajcar jest uniwersalnym obrońcą, który najlepiej czuje się na środku obrony. Ma też doświadczenie w grze jako boczny defensor. O miejsce w składzie Łódzkiego Klubu Sportowego, będzie rywalizował z Adrienem Louveau, Marcinem Flisem, Adamem Marciniakiem i Nacho Monsalve. 

Gülen jest dwunastym graczem, który dołączył do beniaminka PKO BP Ekstraklasy w letnim okienku transferowym. Wcześniej kontrakty podpisali Michał Mokrzycki, Marcin Flis, Dani Ramirez, Engjëll Hoti, Kay Tejan, Adrien Louveau, Jakub Letniowski, Piotr Głowacki, Artemijus Tutyškinas (wykupienie z Crotone), Anton Fase i Adrian Małachowski.

Umowa nowego stopera Reprezentacji Łodzi będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. 

Levent witamy w biało-czerwono-białej Łodzi!