Piłka NożnaTransfery

Oficjalnie: Bartosz Szeliga kolejnym wzmocnieniem ŁKS!

Transferowa ofensywa Łódzkiego Klubu Sportowego trwa w najlepsze. Dziś klub ogłosił kolejne wzmocnienie – dwuletnią umowę z „Rycerzami Wiosny” podpisał prawy obrońca, Bartosz Szeliga. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku. 

28-latek jest wychowankiem Sandecji Nowy Sącz, skąd w 2013 roku powędrował do ekstraklasowego Piasta Gliwice. Następnie kontynuował karierę w Bruk-Becie Termalice Nieciecza oraz przez ostatnie dwa lata, w  GKS-ie Tychy. W minionych rozgrywkach Fortuna 1. ligi rozegrał 30 spotkań, w których zdobył trzy bramki i zaliczył siedem asyst.

Nowy nabytek biało-czerwono-białych jest doświadczonym zawodnikiem. Na swoim koncie ma 118 występów w Ekstraklasie oraz 100 na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce. W przeszłości gracz był powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski – rozegrał dwa spotkania w kadrze U-20.

– Dlaczego ŁKS? Bo to klub, który ma swoje tradycje. Ludzi, którzy tworzą ten klub. Dyrektora sportowego, który bardzo chciał, żebym dołączył do zespołu. Ważny był też profesjonalizm. I przede wszystkim aspiracje towarzyszące temu klubowi – powiedział Bartosz Szeliga na łamach oficjalnej strony klubu.

Szeliga po pozytywnym przejściu testów medycznych, trafia na Aleję Unii w ramach transferu bezgotówkowego, ponieważ jutro wygasa jego kontrakt z „Tyskimi”. Rodowity nowosądeczanin jest szóstym wzmocnieniem ŁKS-u, w tym okienku transferowym. Wcześniej umowami z łódzkim klubem związali się: bramkarz Marek Kozioł, obrońca Nacho Monsalve, napastnik Stipe Jurić oraz pomocnicy Javi Moreno i Jan Kuźma. 

Bartosz witamy i życzymy powodzenia w reprezentowaniu klubu z przeplatanką na piersi!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119