Oficjalnie: Adam Król z profesjonalnym kontraktem!

Utalentowany zawodnik akademii Łódzkiego Klubu Sportowego Adam Król podpisał profesjonalny kontrakt z klubem z Alei Unii. Umowa 16-latka będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku, a więc przez trzy najbliższe sezony.

Król w miniony weekend zdobył dwie bramki dla rezerw ŁKS w wygranym 4:0 spotkaniu z Czarnymi Rząśnia, choć na murawie pojawił się dopiero w drugiej połowie.

Dlaczego ŁKS? Bardzo mi się podoba sposób funkcjonowania Akademii, a nie bez znaczenia był także prestiż tego zasłużonego klubu. Moim celem jest zaistnieć w przyszłości w pierwszej drużynie, być przydatny temu zespołowi i zdobywać dla niego bramki – powiedział po podpisaniu kontraktu młody zawodnik.

Pomocnik łodzian zna się doskonale z trenerem rezerw Marcinem Matysiakiem, który współpracował z Królem jeszcze w Borucie Zgierz. 

– Od początku widać było, że to chłopak, który ma pojęcie o piłce i wyróżnia się na tle kolegów. Cieszę się, że Adam do nas dołączył, bo to perspektywiczny piłkarz, choć należy pamiętać, że musi się wykazać cierpliwością i oczywiście ciężko pracować na treningach, by ten swój niemały potencjał wykorzystać. Dysponuje dobrymi umiejętnościami technicznymi, do tego rozumie grę. Potrafi wygrać pojedynek z rywalem, stworzyć przewagę na boisku i ma zmysł do gry kombinacyjnej – opisuje swojego podopiecznego Marcin Matysiak.

Adam Król pochodzi z Łodzi, choć swoją przygodę z piłkę zaczynał w Borucie Zgierz. We wrześniu 2018 roku trafił do akademii Łódzkiego Klubu Sportowego i sezon 2020/21 jest jego trzecim w klubie z Alei Unii. 16-latek jest prawnożnym pomocnikiem najlepiej czującym się grając na skrzydle. Nie uczęszcza do Szkoły Marcina Gortata, ale oprócz dobrej gry osiąga także dobre wyniki na zajęciach szkolnych.

Życzymy Adamowi dalszych sukcesów i rozwoju w biało-czerwono-białych barwach, a w przyszłości debiutu w pierwszym zespole!