Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z Górnikiem Łęczna

W poniedziałkowy wieczór „Rycerze Wiosny” dostarczyli kibicom na Stadionie Króla wiele emocji – na całe szczęście ich ligowa potyczka z Górnikiem Łęczna ostatecznie zakończyła się wynikiem 3:2. Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami.

Dawid Arndt: Trudno powiedzieć czy przy obydwu straconych bramkach jakoś szczególnie zawinił – w pierwszej kolejności należy obarczać za nie stojących przed nim stoperów. Oprócz tego wyłapał kilka piłek zagrywanych przez Górnika.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Kamil Dankowski: Zarówno pierwsza, jak i druga bramka padła po dośrodkowaniu z jego strony – zabrakło nacisku na zagrywającego z prawego skrzydła rywala. To on dalekim podaniem górą uruchomił Kowalczyka, który wpadł w jedenastkę i w końcówce meczu i wywalczył rzut karny.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,89

Maciej Dąbrowski: Podobnie, jak reszta defensywy nie wyglądał tego dnia zbyt pewnie – Górnik za często mógł pozwalać sobie na wchodzenie w jedenastkę ŁKS-u. Otrzymał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie, co wyklucza go z meczu z Termaliką.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,78

Nacho Monsalve: Może mieć na sumieniu drugą bramkę strzeloną przez Górnika – kibice po niej musieli zadawać sobie pytanie czy Hiszpan był przyklejony do ziemi, skoro nie wyskoczył powalczyć z rywalem w powietrzu. Mógł zdobyć bramkę na 4:2 po tym, jak podłączył się do kontrataku w końcówce meczu i uderzył tak, że piłka minimalnie minęła słupek.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,78

Oskar Koprowski: Zamieszany w stratę obydwu bramek – przy pierwszej nie zaasekurował strzelca gola, a przy drugiej był jednym z dwóch stoperów w pobliżu Tkacza. Na plus fakt, że to jego dośrodkowanie zakończyło się ostatecznie bramką na 2:1.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Mieszko Lorenc: Brakowało mu sił już w 60. minucie, trudno powiedzieć co robił całe spotkanie na boisku. Nie dawał wystarczająco dynamiki i szybkiego doskoku w środku pola.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,8

Mateusz Kowalczyk: Od niego zależy jak wygląda środek pola – ze wszystkich zawodników grających dotychczas w tej formacji podczas bieżącego sezonu jako jedyny jest bardzo mobilny, potrafi doskoczyć agresywnie do rywala, a przy tym piłka klei mu się wręcz do nogi. Ładnym strzałem zdobył bramkę na 2:1, miał kilka sytuacji, gdzie mógł spróbować samemu sił, zamiast szukać kolegów, a na końcu wywalczył rzut karny, który ostatecznie dał ŁKS-owi 3 punkty.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 6,50

Dawid Kort: Ofensywny pomocnik z innej epoki – w dzisiejszym futbolu chodząc po boisku i próbując od czasu do czasu zagrać prostopadłą piłkę niewiele się osiągnie. Brakuje mu dynamiki i zwrotności, spowalnia cały środek pola.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Pirulo: Hiszpan przed meczem odebrał statuetkę zawodnika miesiąca i pokazał, że we wrześniu nie ma zamiaru się zatrzymywać. Bramka otwierająca spotkanie, asysta plecami do Kowalczyka przy 2:1 i ostatecznie pewnie wykorzystany rzut karny na 3:2 – można byłoby narzekać, że potrafi w trakcie meczu zniknąć z radaru, ale jeśli ma powracać na niego w taki sposób, to ciężko mieć do niego pretensje.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,67

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Nelson Balongo: Okres ochronny już się kończy – kolejny rozczarowujący występ Belga. Kilka zbyt słabych/niecelnych strzałów to zdecydowanie za mało. Pokazał także, że musi pracować nad uderzeniami głową – to już kolejna sytuacja, kiedy źle nabiega na piłkę i trafia wprost w bramkarza, mimo dogodnej okazji.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,89

Michał Trąbka: Na lewym skrzydle nie wyglądał tak dobrze, schodził do środka zostawiając lukę na skrzydle, której sam Koprowski nie był w stanie asekurować. Zagrał dobrą piłkę na Balongo, który zmarnował sytuację przy strzale głową. Po zejściu Korta i powrocie do bycia środkowym pomocnikiem złapał dodatkowy wiatr w żagle.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Piotr Janczukowicz: Nie pokazał nic specjalnego po wejściu z ławki.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,86

Kelechukwu Ibe-Torti: Kilka dryblingów, niecelny strzał z dystansu to trochę za mało – pokazał już w tym sezonie, że stać go na więcej.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Adam Marciniak: Wreszcie powrócił po urazie i wszedł do gry w drugiej połowie. Klasyczny boczny obrońca starego typu – sprint przy linii i dośrodkowanie w pole karne, choć brakowało kolegów z zespołu, którzy by je zamykali.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Bartosz Biel: Nie wyróżniał się po wejściu na boisko.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,33

Władysław Ochronczuk: Dostał szansę w końcówce, miał pomóc zaryglować środek pola. Nie pokazał nic szczególnego w ciągu tych kilku minut.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,83

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport