Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Zagłębiem Sosnowiec

Ełkaesiacy w miniony weekend nie bez problemów pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1. Ostatecznie udało się łodzianom wywieźć ze Stadionu Ludowego komplet punktów i umocnić się na fotelu lidera Fortuna I ligi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Przy straconej bramce raczej nie miał nic do powiedzenia, choć lekko się zawahał przy decyzji o wyjściu z bramki. W pierwszej połowie obronił groźny strzał z dystansu Maia. W końcowej fazie meczu wyłapał wiele groźnych dośrodkowań. Miał też sporo szczęścia, bo rywale pudłowali w groźnych sytuacjach.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,5

Maciej Wolski: Niezły występ „Wolaka”.  Od jakiegoś z czasu nie schodzi z dobrego poziomu. Solidny w obronie, bez większych błędów i dużo dający w ofensywie. Jeden z nielicznych zawodników, u których nie było widać zmęczenia po ostatnich spotkaniach. Z duetu bocznych obrońców to Wolski przeciwko Zagłębiu pokazał się z lepszej strony.

Ocena: 6

Maciej Dąbrowski: Zawalił bramkę na 1:2 w bardzo prosty sposób, niemalże identycznie jak w starciu pucharowym ze Śląskiem Wrocław. Obrońca dał się w prosty sposób oszukać napastnikowi Zagłębia. „Dąbek” nie może tego meczu zaliczyć do udanych. Zdarzały mu się także proste błędy przy wyprowadzeniu piłki.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,25

Jan Sobociński: Pewniejszy w defensywie niż jego partner z środka obrony Dąbrowski. Nie popełniał prostych błędów. Miał dobrą sytuację do zdobycia gola, ale uderzeniu głową po rzucie rożnym piłka przeleciała obok bramki. Forma na stałym dobrym poziomie w tym sezonie.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,75

Adrian Klimczak: Zdecydowanie brakowało mu świeżości w tym spotkaniu. Przyzwyczaił nas do biegania od pola karnego do pola karnego, ale ostatni natłok meczów dał mu się we znaki. Nie dawał drużynie tak dużo w ofensywie jak w ostatnich spotkań, brakowało mu precyzji i dokładności w dośrodkowaniach.

Ocena: 5

Maksymilian Rozwandowicz: Od początku sezonu utrzymuje miejsce w wyjściowym składzie ŁKS-u. Zawodnik od czarnej roboty w środku pola. W drugiej połowie miał niezłą okazję do strzelenia gola. Dobrze złożył się do strzału, ale piłka została zablokowana przez obrońcę gospodarzy.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,0

Dragoljub Srnić: Wskoczył do wyjściowej jedenastki za Antonio Domingueza. Serb rozprowadził mądrze akcję, po której ełkaesiacy wyszli na prowadzenie 1:0. I to w sumie chyba na tyle, jeśli chodzi o plusy gry Drago w tym meczu. Pomocnik zaliczył sporo niepotrzebnych fauli w środkowej strefie boiska. Zmieniony już w przerwie.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,0

Michał Trąbka: Obok Pirulo najlepszy w zespole ŁKS. W pierwszej połowie strzelił gola na 1:0, po ładnej składnej akcji zespołowej. Dobrze rozprowadzał ataki ełkaesiaków, po których drużyna stwarzała zagrożenie pod bramką Stępniowskiego. Trąbka wyrasta na kluczowego zawodnika w środku pola Łódzkiego Klubu Sportowego.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 7,25

Adam Ratajczyk: Zaangażowany w zdobycie pierwszego gola dla ŁKS i można zapisać na koncie „Rataja” asystę drugiego stopnia. Niczym więcej na plus się raczej nie wyróżnił. W 27 minucie zaliczył fatalną stratę w środku pola, po której w dobrej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Maia. Ostatecznie skórę młodemu skrzydłowemu uratował Arkadiusz Malarz, popisując się kapitalną paradą.

Ocena: 5

Pirulo: Do momentu zdobycia bramki na 2:0 po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego Pirulo prezentował się świetnie. Wcześniej zaliczył jeszcze asystę przy trafieniu Trąbki. Mógł jeszcze strzelić drugiego gola, ale jego strzał został dobrze zblokowany przez Gojnego. Ostatnie 30 minut nie było już tak efektowne w wykonaniu Hiszpana, któremu ewidentnie brakowało sił. W ogólnym rozrachunku jednak „Piri” był bohaterem tego widowiska.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 7,75

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Samu Corral: Widać było po Corralu w tym spotkaniu, trudy środowych derbów Łodzi i dlatego rozegrał tylko pierwsze 45 minut. Wyglądał na zmęczonego, ale starał się grać kombinacyjnie i bardzo często wychodziło mu to z dobrym skutkiem dla zespołu. Szczególnie dobrze grało mu się z Pirulo. Praktycznie bez sytuacji do zdobycia gola.

Ocena: 5

Tomasz Nawotka: Najlepszy z rezerwowych ŁKS w tym spotkaniu. Dostał więcej minut od trenera Stawowego i pokazał się z bardzo dobrej strony. Widać, że „Nawot” ma duży luz w swojej grze i piłka nie przeszkadza mu przy nodze. Wywalczył rzut wolny po którym Pirulo podwyższył wynik spotkania na 2:0. Grał przebojowo na skrzydle i widać, że coraz lepiej rozumie się z partnerami z drużyny.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,67

Piotr Gryszkiewicz: Bardzo dobre zagrania, przeplatał chaotycznymi decyzjami. Mógł mieć asystę w tym meczu, ale Sekulski zmarnował doskonałą okazję. Bardzo się starał, lecz nie zawsze mu wychodziło.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,33

Łukasz Sekulski: Dostał od trenera 45 minut na zaprezentowanie swojej jakości. Niestety był to najsłabszy mecz Sekulskiego w tym sezonie. Sporo niedokładnych podań i złych wyborów. Mógł zakończyć emocje w tym spotkaniu, ale zmarnował stuprocentową okazję na zdobycie bramki po podaniu Gryszkiewicza.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,25

Kamil Dankowski: Nowy obrońca ŁKS-u zadebiutował w tym spotkaniu w biało-czerwono-białych barwach. Wszedł na murawę w 72 minucie na lewą stronę obrony za Adriana Klimczaka. Dankowski zagrał przyzwoite spotkanie. Kilka razy fajnie podłączył się do akcji ofensywnej i dobrym podaniem w pole karnym odnalazł partnera z zespołu. W obronie dużo walczył w końcówce, aby pomóc w wywiezieniu kompletu punktów z Sosnowca.

Ocena: 5

Jakub Tosik: Pojawił się na placu gry jako ostatni z rezerwowych. Mądrze przetrzymywał piłkę w środkowej strefie boiska. Na minus faule blisko pola karnego ŁKS-u po których sosnowiczanie mieli groźne sytuacje po stałych fragmentach gry.

Ocena: 5

Wojciech Stawowy: Trener ŁKS-u postanowił przeprowadzić tylko jedną zmianę w wyjściowym składzie w stosunku do meczu derbowego. Srnić nie zagrał lepiej niż Dominguez w ostatnich meczach, ale wynik broni szkoleniowca. Mądrze zaplanowane zmiany w ciemno w przerwie. Na plus także przemyślana zmiana Tosika w końcówce meczu.