Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Widzewem

ŁKS rządzi w Łodzi! Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w środę pokonali Widzew w 65. Derbach Łodzi. Podopieczni Wojciecha Stawowego strzelili rywalom dwa gole, nie tracąc przy tym ani jednego. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Mocny punkt zespołu biało-czerwono-białych. Zachowywał koncentrację przez pełne 90 minut. Popisał się przede wszystkim dwiema bardzo ważnymi i trudnymi interwencjami po strzałach Czubaka i Tanżyny. Czujny na przedpolu. Można powiedzieć, że zagrał bezbłędnie.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,67

Maciej Wolski: Dobry w ofensywie, podłączający się do akcji. Powtórzymy się kolejny raz, ale warto znów docenić jego współpracę z Pirulo. Ich dwójkowe akcje, gdy Hiszpan schodzi do środka, a obiega go „Wolak” są opanowane do perfekcji i co ważne są z tego korzyści. W obronie poprawnie i w wielu przypadkach bardzo mądrze. Na minus akcja z pierwszej połowy, gdy przy aucie zlekceważył Fundambu, a ten ładnym podrzuceniem piłki minął go w prosty sposób. Na szczęście bez konsekwencji.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,67

Maciej Dąbrowski: Poza jednym błędem, gdzie dał się przestawić w łatwy sposób Robakowi za co zarobił żółttą kartkę, można pochwalić „Dąbka” za ten mecz. Wygrał wiele pojedynków z widzewiakami, zarówno w powietrzu jak i na ziemi. Miał kilka razy problemy z wyprowadzeniem piłki, ale radził sobie i nie skutkowało to wieloma stratami.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 7,0

Jan Sobociński: Dla Janka – człowieka i piłkarza związanego emocjonalnie z ŁKS-em był to bardzo ważny mecz. Widać było ogromne zaangażowanie u niego, co najważniejsze poparte dobrymi wyborami i skutecznymi zagraniami w defensywie. Pokazał też skutecznie kilka razy swój popisowy numer czyli świetny przerzut przez całe boisko. Kiedy trzeba było ostrzej powalczyć o piłkę to to robił, kiedy trzeba było spokojnie sprowokować rywala to również podejmował dobre decyzje. Bardzo nas cieszy powrót formy Janka.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 7,0

Adrian Klimczak: Można by rzec – jak strzelać pierwszego gola dla ŁKS-u to właśnie w meczu derbowym. „Klima” świetnie wykończył podanie Trąbki, choć miał trudną pozycję do zdobycia gola. Obrońca ŁKS-u od początku sezonu złapał luz, którego brakowało mu w końcówce sezonu w Ekstraklasie. Od meczu z Odrą jest bardzo pewnym i ważnym punktem drużyny Wojciecha Stawowego. Wielu ełkaesiaków zasłużyło na brawa i wysokie oceny w tym spotkaniu, ale musieliśmy wybrać jednego zawodnika meczu. Naszym zdaniem to właśnie Adrian zasłużył na tą nagrodę.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 7,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Maksymilian Rozwandowicz: Strzelił wczoraj swojego pierwszego gola w nowym sezonie. Dobrze odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Pirulo. Stoczył wiele pojedynków w środkowej strefie boiska i większość z nich wygrywał. Przez ponad 60 minuty gry był nieustępliwy i zaliczył bardzo dobre spotkanie. Podobnie jak u Wolskiego – zmiana pozycji wyszła mu na dobre. Na ten moment wygrywa rywalizację na pozycji numer „sześć” z Tosikiem z Srniciem.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,33

Antonio Dominguez: Znów zmieniony jako pierwszy. Antonio nie zachwyca w tym sezonie, ale prezentuje się nieźle. Grając na pozycji numer „osiem” ma też sporo zadań defensywnych i nie jest pierwszoplanową postacią w ofensywie ŁKS-u, ale trzeba go docenić za cichą i czasami mrówczą pracę. Często Dominguez krótkimi na pozór zwykłymi podaniami potrafi uruchomić skrzydłowego i rozpocząć groźną akcję. W meczu z Widzewem pod koniec pierwszej połowy miał niezłą okazję do zdobycia bramki. Hiszpan jednak przekombinował i zamiast uderzać prawą nogą szukał lewej i został zablokowany przez obrońcę gospodarzy.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,0

Michał Trąbka: Król środka pola po raz kolejny. Michał jest w bardzo dobrej formie od początku tego sezonu. Zaliczył bardzo ładną asystę przy trafieniu Klimczaka i popisał się kilkoma świetnymi akcjami. W tym spotkaniu dokonywał bardzo dobrych wyborów. Jeden z architektów zwycięstwa z Widzewem.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 7,33

Adam Ratajczyk: Mocno poobijany przez rywali, którzy gdy nie radzili sobie z „Ratajem” to uciekali się do przewinień. Trzyma stały dobry poziom od początku sezonu. Nie odpuszczał bardziej doświadczonym rywalom i pokazał charakter walcząc o każdą piłkę. Jego prawdopodobne odejście do Zagłębia Lubin będzie sporą stratą dla drużyny.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,67

Pirulo: Najlepszy zawodnik ŁKS-u w tym sezonie. W każdym spotkaniu trzyma wysoki poziom i w meczu derbowym było tak samo. Stwarzał zagrożenie pod bramką Widzewa, po rajdach prawym skrzydłem. Kiedy trzeba było to pokazywał charakter i nie odpuszczał rywalom, a gdy trzeba było być opanowanym i sprostać prowokacjom widzewiaków właśnie taki był. W tym meczu wraz z Trąbką bardziej kreował grę niż sam dochodził do sytuacji. Dodatkowo kolejny mecz w tym sezonie ligowym z „liczbą”. Na jego koncie wczoraj asysta z rzutu wolnego przy trafieniu Maksa Rozwandowicza. Jego dorobek w sezonie 20/21 to już dwa trafienia i dwie asysty, w trzech występach.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 8,0

Samu Corral: Jeden z cichych bohaterów tego spotkania. Stoczył niezliczoną ilość pojedynków z rywalami i pokazał ogromny charakter. Praktycznie bez sytuacji bramkowej, ale dał zespołowi bardzo dużo. To na nim Poczobut zarobił drugą żółtą kartkę. W poprzednim spotkaniu ze Stomilem zagrał średnio, ale trafił do siatki. Wczoraj bramki nie zdobył, ale jego zaangażowanie, walka o każdą piłkę zasługują na ogromne brawa.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 7,0

Dragoljub Srnić: Wszedł na plac gry jako pierwszy. Trzeci mecz ligowy i trzecia podobna zmiana. Wszedł za bardziej ofensywnego Domingueza, aby zaryglować środek pola. Duży plus przy nazwisku Serba trzeba postawić za rozpoczęcie akcji bramkowej na 2:0. Drago szybkim podaniem uruchomił Trąbkę, który zaliczył asystę przy golu Klimczaka. W końcówce meczu brutalne wycięty przez bezradnego Michalskiego.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,33

Jakub Tosik: Niezła zmiana Kuby. Zdarzył mu się jeden poważny błąd, gdzie nonszalancko zagrał piłkę wprost pod nogi rywala i było groźnie pod bramką Malarza. Poza tym wywiązał się ze swoich obowiązków.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,33

Piotr Gryszkiewicz: Dostał kolejną szansę od trenera Stawowego. Był aktywny i na duży plus zasługuje jego indywidualna akcja, po której świetną serią zwodów ograł Nowaka. Niestety strzał był zbyt lekki i Mleczko nie miał problemów z interwencją. Przy ewentualnym i prawdopodobnym odejściu Ratajczyka do Zagłębia Lubin to „Gryszka” jest szykowany w jego miejsce do pierwszego składu. Nic dziwnego więc, że już w drugim meczu z rzędu dostaje szansę z ławki.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,5

Łukasz Sekulski: Choć zagrał tylko kilka minut to dał bardzo dobrą zmianę. Świetnie wyglądał w grze tyłem od bramki. Wywalczył dla zespołu kilka fauli w końcowych minutach, dzięki czemu zespół zyskiwał na czasie. Po raz kolejny się powtórzymy, ale taki rezerwowy napastnik to skarb dla trenera. Trzykrotnie w tym sezonie wchodził z ławki i trzy razy dał dobre zmiany. Z pewnością „Seki” ma ambicje żeby grać w wyjściowym składzie, ale na razie pierwszym wyborem trenera Stawowego jest Samu Corral.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,67

Tomasz Nawotka: Wraz z Sekulskim weszli na boisko i obaj zagrali dobre ostatnie 10 minut. Nawotka zastąpił Pirulo na prawej pomocy i pokazał to co zapowiadaliśmy przed jego transferem – wszechstronność. Mądrze dwa razy dał się sfaulować, oddał ciekawy strzał z lewego skrzydła nad bramką. W doliczonym czasie gry świetnie przyjął trudną piłkę na skrzydle od Jana Sobocińskiego i krótkimi zwodami wyprowadził w pole Stępińskiego. Piłkarz Widzewa musiał uciekać się do przewinienia.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,5

Wojciech Stawowy: Tym meczem trener ŁKS-u z pewnością zyskał wiele w oczach fanów Łódzkiego Klubu Sportowego. Mądrze nastawił piłkarzy na to spotkanie. Ich zadaniem było pokazanie Widzewowi jakości piłkarskiej, która zdecydowanie jest u naszych piłkarzy na wyższym poziomie. Mentalnie nasi piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony, bo nie dawali się sprowokować rywalom. Wojciech Stawowy bardzo dobrze rotuje zmianami, szczególnie w środku pola, dzięki czemu zawodnicy tacy jak Rozwandowicz, Tosik, Srnić ciągle są w grze i czują „murawę”. Szkoleniowiec ełkaesiaków ma swój pomysł na zespół i potrafi dostosować założenia pod rywala, czego często brakowało trenerowi Moskalowi. Miejmy nadzieję, że drużyna będzie z każdym kolejnym meczem „rosła” jeszcze bardziej.

Ocena: 10

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 8,67

Foto: Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119