Betclic 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Widzewem

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zremisowali w niedzielę, spotkanie derbowe z Widzewem 2:2, choć prowadzili już 2:0. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ocenami pomeczowymi.

Dawid Arndt: Wszedł między słupki ŁKS-u z powodu kontuzji Marka Kozioła, bez ogrania po dłuższym czasie przerwy, co na pewno wpłynęło na jego postawę tego dnia. Brakowało mu pewności przy wyprowadzaniu piłki, było kilka sytuacji, w której przeciwnik gdy go naciskał miał szansę na wywalczenie futbolówki i strzelenie bramki. Mimo dwóch straconych bramek ciężko powiedzieć, aby padły one stuprocentowo z jego winy.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Bartosz Szeliga: Powrócił do pierwszej jedenastki na derby i zaprezentował się w nich solidnie. Więcej wnosił w defensywie, aniżeli w ofensywie – jego próby dośrodkowań w pole karne rywali mogły być celniejsze. W obronie był za to dosyć pewny, szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Na minus można ocenić fakt, że był częściowo zaangażowany w utratę bramki na 2:2, kiedy nie zaatakował zawodnika Widzewa, po którego dośrodkowaniu Dejewski trafił do siatki ŁKS-u.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,36

Maciej Dąbrowski: Kolejny mecz na wysokim poziomie, w tym sezonie. W defensywie był nie do przejścia, a swój występ ukoronował pierwszą bramką strzeloną w biało-czerwono-białych barwach. W końcówce meczu można było także zauważyć jego boiskowe doświadczenie i „cwaniactwo”, kiedy przy wyprowadzaniu piłki umiejętnie się z nią zastawiał, prowokując w ten sposób rywali do faulowania go.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,14

Oskar Koprowski: Ciężko w tym momencie wyobrażać sobie pierwszą jedenastkę bez niego. Mimo obaw dotyczących tego, czy zachowa zimną krew w derbowym starciu z Widzewem, pokazał wszystkim, że umie trzymać nerwy na wodzy. Rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie, tworząc wraz z Dąbrowskim pewny duet środkowych obrońców.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,29

Adrian Klimczak: Przyzwoite spotkanie w wykonaniu bocznego defensora ŁKS-u. Miał swój wkład w pierwszą bramkę strzeloną przez Ełkaesiaków, choć jego crossowy przerzut na drugie skrzydło boiska, w kierunku Pirulo, był za mocny. W defensywie wyglądał dosyć pewnie, choć im mocniej napierał Widzew, tym częściej zagrożenie pojawiało się z jego strony murawy. Był zamieszany także w utratę drugiej bramki – nie przykrył odpowiednio dalszego słupka, pozostawiając Dejewskiemu wolną przestrzeń do strzału.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,40

Maksymilian Rozwandowicz: Sporo krytyki w tym sezonie spadało na kapitana ŁKS-u, jednak w spotkaniu derbowym pokazał na co go stać. Pewny punkt w defensywie, zdominował wraz z Rygaardem środek pola, skutecznie odcinając Widzew od możliwości grania piłką w tej strefie, raz za razem pressując rywali. Boisko opuścił w drugiej połowie, ze względu na uraz.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,55

Antonio Dominguez: Pechowe spotkanie dla Hiszpana. Kilkukrotnie zagroził Widzewowi strzałami z dystansu, choć w tym spotkaniu w środku pola większą odpowiedzialność za ofensywę wziął na siebie Rygaard, zaś Domingueza częściej mogliśmy zobaczyć nieco głębiej. W przypadku Antonio kluczowa okazała się końcówka spotkania – najpierw odbiła się od niego futbolówka, która spadła wprost pod nogi Dejewskiego, a kilka minut później miał piłkę meczową, po kontrataku, jednak jego strzał wybronił Wrąbel.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,50

Mikkel Rygaard: Najlepszy występ Duńczyka z przeplatanką na piersi. W derbach pokazał to, czego wszyscy się po nim spodziewali od jego przeprowadzki do Łodzi. Był jednym z głównych kreatorów gry i dobrze czuł tempo spotkania – wiedział kiedy przyspieszyć atak ŁKS-u, a kiedy delikatnie zwolnić i poszukać lepszej opcji do zagrania piłki. Inteligentnie wymuszał faule na zawodnikach Widzewa, zastawiając się z piłką i wywalczając w ten sposób cenne stałe fragmenty gry. Wisienką na torcie jest asysta z rzutu rożnego, po której Dąbrowski podwyższył prowadzenie łodzian.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,91

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Maciej Wolski: Choć w ofensywie nie wnosił wiele, a jego rajdy często kończyły się byciem odciętym przy linii przez rywali, to wykonał mnóstwo pracy w defensywie. Cofał się często do obrony, wchodził w pojedynki z piłkarzami Widzewa i biegał od pola karnego do pola karnego. Ukarany żółtą kartką, po taktycznym faulu, został zmieniony przez trenera.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,77

Pirulo: Świetne spotkanie w wykonaniu Hiszpana. Przy bramce na 1:0 pokazał, jak ważne jest walczyć o piłkę do samego końca – mimo zbyt silnego podania, udało mu się opanować futbolówkę na linii i pomknąć z nią w pole karne, nim Kun zorientował się, że ta jednak nie wyszła na aut, po czym strzelił otwierającego gola. Jeden z najaktywniejszych w ofensywie, dobrze współpracował z Rygaardem i Radaszkiewiczem. Po jego zejściu z murawy było widać, że atak ŁKS-u nie funkcjonuje już tak dobrze.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,58

Maciej Radaszkiewicz: Choć zszedł z boiska bez bramki, to nie można powiedzieć, żeby to był zły mecz w jego wykonaniu. Kilka razy próbował pokonać golkipera gospodarzy, choć niestety nieudanie. Dobrze wyglądała jego współpraca z resztą ofensywy, często schodził na boki pomagając w rozegraniu.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Ricardinho: Początkowo wyglądał dość przyzwoicie po wejściu z ławki – próbował stworzyć sytuację bramkową swoim kolegom z zespołu, pojawiał się w polu karnym i starał się być aktywny i widoczny w ofensywie. Cały ten obraz przekreśliła czerwona kartka, odgwizdana po całkowicie nieodpowiedzialnym wślizgu, która osłabiła zespół w kluczowym momencie spotkania – od zawodnika o takim doświadczeniu należy oczekiwać więcej.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,80

Jakub Tosik: Na boisko wszedł z zadaniem zabezpieczenia prowadzenia ŁKS-u. Ta misja się nie udała, jednak nie można go obarczyć winą za to. Pokazał swoje doświadczenie – kiedy trzeba było nie wahał się sfaulować taktycznie rywala, nawet kiedy groziło to żółtą kartką. Starał się bezpiecznie wyprowadzać piłkę i prowokować gospodarzy do popełniania błędów.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,27

Samu Corral: Po hiszpańskim snajperze widać, że nie jest jeszcze w pełni sił, przygotowany do gry na pierwszoligowym poziomie. Zabrakło z jego strony dynamiki i bycia bardziej widocznym w ofensywie, choć zważywszy na fakt, że powraca po ciężkiej kontuzji, jest to dosyć zrozumiałe.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

Nacho Monsalve: Kolejne dobre wejście z ławki, po jego powrocie do zdrowia. Trener wstawiając go w miejsce Rygaarda ustawił stoperów w trójce, chcąc zaryglować dostęp do pola karnego ŁKS-u. Nie był zamieszany w utratę drugiej bramki przez „Rycerzy Wiosny„.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,33

Javi Moreno: Skrzydłowy powrócił po dłuższym czasie rekonwalescencji. Niewiele zdążył wnieść do ofensywy zespołu i zmienić oblicze meczu, jednak na pewno to, że znowu zobaczyliśmy go na boisku jest pozytywną informacją, w kontekście nadchodzących spotkań.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,78

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119