Oceny piłkarzy po meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Ełkaesiacy w miniony weekend przegrali na Stadionie Króla, z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2. Standardowo jak po każdym meczu zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami meczowymi w skali od 1 do 10.

Marek Kozioł: Mimo dwóch straconych bramek, ciężko ocenić golkipera Ełkaesiaków negatywnie po tym spotkaniu. Kozioł miał mało do powiedzenia zarówno przy pierwszej, jak i drugiej bramce strzelonych z bliskiej odległości po błędach defensorów znajdujących się przed nim. Poza tym były to solidne zawody doświadczonego bramkarza, uchronił ŁKS kilkukrotnie przed stratą bramki za sprawą dobrej interwencji czy wyjścia naprzeciw zawodnikowi Podbeskidzia.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,13

Maciej Wolski: Trener Vicuña ze względu na urazy w zespole był zmuszony wystawić go na pozycji prawego obrońcy, ale mimo to rozegrał on dobre zawody. Sumiennie wywiązywał się ze swoich obowiązków defensywnych i nie popełniał znaczących błędów w obronie, a ponadto był aktywny w ofensywie, min od niego rozpoczęła się zespołowa akcja, która została zwieńczona bramką.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,77

Jan Sobociński: Fatalne zawody młodego stopera. Wraz ze swoim partnerem ze środka obrony byli głównymi aktorami spektaklu „2 stracone bramki” w meczu z Podbeskidziem. Przy pierwszej stracił piłkę na połowie rywala, przez co zaczęła się akcja bramkowa, a przy drugiej łatwo dał się pokonać Marko Roginiciowi, który znalazł się dzięki temu w dogodnej pozycji strzeleckiej.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,6

Adam Marciniak: Drugi ze środkowych defensorów ŁKS-u również nie rozegrał dobrego spotkania. Zawinił przy obydwu bramkach, a w końcówce meczu pojawiło się u niego dużo nerwowości i niedokładności w wyprowadzeniu piłki, kiedy Ełkaesiacy próbowali zremisować spotkanie.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,55

Adrian Klimczak: Na grę bocznego defensora ŁKS-u można spojrzeć z dwóch perspektyw. W ofensywie mógł się podobać, zaliczył asystę przy bramce Janczukowicza i był aktywny w konstruowaniu ataków. Z drugiej strony, w defensywie nie można już tak dobrze go oceniać – przy drugiej bramce zdecydowanie zbyt wolno powrócił pod swoją bramkę i nie pomógł w powstrzymaniu Roginicia. Na końcowej ocenie zaważył właśnie ten aspekt – od defensora trzeba wymagać dobrej gry w obronie i odpowiedzialnych zachowań w niej.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,5

Maksymilian Rozwandowicz: Zagrał przyzwoite zawody. Był co prawda zamieszany w stratę pierwszej bramki, ale nie mógł zrobić tam nic, co przerwałoby akcje Podbeskidzia.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,25

Michał Trąbka: W ofensywie Trąbka był aktywny, choć ostatecznie nie udało mu się wpłynąć na wynik spotkania. Dużym minusem w jego występie jest jego próba powstrzymania akcji bramkowej Podbeskidzia na 2:1, kiedy przestał kryć Roginicia i zostawił mu wolne pole do wybiegnięcia pod bramkę Marka Kozioła.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,77

Mikkel Rygaard: W przypadku Duńczyka możemy powiedzieć o pozytywnym występie. Był aktywny i widoczny w ofensywie, widział dużo na boisku i potrafił się ustawić tam, gdzie był potrzebny. Przy akcji bramkowej ŁKS-u posłał piłkę w tempo do Klimczaka, który następnie zaliczył asystę do Janczukowicza. Miał szansę na zagrożenie bramce Podbeskidzia, ale w tamtej sytuacji zbyt długo szukał miejsca do oddania strzału bądź oddania piłki koledze.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,42

Pirulo: Hiszpan rozegrał przez kontuzję jedynie 20 minut. W trakcie czasu spędzonego na boisku wyróżniał się w ofensywie ŁKS-u, dlatego mamy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,66

Kelechukwu Ibe-Torti: Młodzieżowiec „Rycerzy Wiosny” miał dobre wejście w mecz, kilkukrotnie dobrze pokazał się w ofensywie łodzian, niestety później już tak to nie wyglądało. Grę młodego skrzydłowego często cechowała niedokładność, czasem problemy w podejmowaniu decyzji (w dogodnych sytuacjach do podania wchodził czasem niepotrzebnie w dryblingi, po których tracił piłkę), a co więcej także niefrasobliwość w obronie (powolny powrót pod swoje pole karne przy bramce na 2:0)

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

Piotr Janczukowicz: Na szpicy, do czasu zejścia Pirulo, miał pewne problemy z dokładnym przyjęciem piłki czy pojedynkami szybkościowymi z rywalami, ale po zejściu Hiszpana z murawy zrekompensował to strzelając otwierającą bramkę. Później nie udało mu się dołożyć kolejnych konkretów, ale był dość aktywny i widoczny w ofensywie łodzian.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Ricardinho: Po Brazylijczyku momentami było widać, że dopiero wraca po kontuzji, szczególnie im bliżej było do końca meczu, a sam trener przyznał, że nie był gotowy do takiego czasu na boisku. Mimo tego był aktywny w ofensywie łodzian, na boisku zdarzało mu się zwracać uwagę kolegom z drużyny za popełniane błędy, więc czekamy na dojście Ricardinho do pełni sił i pierwsze boiskowe konkrety w tym sezonie.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Oskar Koprowski: Zastąpił kontuzjowanego Maksa Rozwandowicza na pozycji defensywnego pomocnika ŁKS-u w drugiej połowie spotkania. Rozegrał poprawne zawody, choć można mieć do niego pretensje za to, że chwilami nie kontrolował swoich nerwów w końcówce spotkania, czym mógł sprowokować sędziego do ukarania go za dyskusje.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Antonio Dominguez: Po wejściu Hiszpana na boisko gra ofensywna ŁKS-u nieco się ożywiła. Dominguez standardowo dla siebie starał się kreować grę, rozrzucając piłkę między kolegów. Zdarzały mu się również straty, ale jak na powrót po kontuzji nie było źle.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,5

Piotr Gryszkiewicz: Wszedł na boisko na ostatnie 12 minut i nie zdążył zaprezentować niczego wielkiego.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,8

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport