Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Koroną Kielce

W minioną sobotę ełkaesiacy przegrali na wyjeździe z Koroną Kielce 1:0. Tradycyjnie jak po każdym meczu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Marek Kozioł: Powrót do Kielc nie skrępował golkipera „Rycerzy Wiosny”. Choć Korona nie atakowała często, był skoncentrowany kiedy gospodarze przypuścili już atak i uchronił łodzian przed stratą bramki kilkukrotnie w trakcie spotkania, w dogodnych dla atakujących sytuacjach. Przy straconej bramce najpierw udało mu się zbić ręką piłkę na słupek, ale kiedy ta odbiła się następnie od Kozioła w stronę bramki, nie zdążył już zareagować – mógł w tej sytuacji zachować się lepiej, jednak koledzy z zespołu nie pomogli mu wtedy.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Mateusz Bąkowicz: Młodzieżowiec wrócił do pierwszego składu i zaprezentował, że wciąż jest w dobrej formie, którą prezentuje już od pierwszej kolejki Fortuna 1. Ligi. Poprawnie wywiązywał się ze swoich zadań defensywnych, a przy tym był wartością dodaną w ofensywie. Często podłączał się do akcji ofensywnych i miał szansę na asystę po podaniu ze skraju pola karnego, ale piłka nie wpadła do siatki po strzale kolegi z zespołu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

 

Jan Sobociński: Jest to drugie spotkanie, w którym wychowanek ŁKS-u nawiązuje swoją formą do swoich najlepszych występów w sezonie 2018/19. Wspierał zespół dobrym rozegraniem piłki, z którego go znamy, ale przede wszystkim solidnie spełniał zadania stopera. Mniejsza ilość sytuacji bramkowych Korony wynikała właśnie m.in z powodu dobrej postawy duetu Sobocińskiego i Marciniaka, obydwoje często wychodzili i przecinali akcje przeciwników, bądź szybko wracali w pole karne aby zablokować rywala przed oddaniem strzału.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Adam Marciniak: Z dwójki środkowych obrońców zagrał nieco słabej niż Sobociński. W niektórych kontratakach Korony brakowało mu szybkości, żeby dogonić rywala, ale nie popełniał większych błędów. Przy straconej bramce próbował zatrzymać piłkę, jednak nie zdołał do niej dojść.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Bartosz Szeliga: Choć nie prezentował się źle na lewej stronie obrony, dobrze współpracując z Javim i Pirulo w prowadzeniu akcji ofensywnych, na ocenie jego występu przede wszystkim waży stracona bramka, przy której miał udział. Wraz z Trąbką nie udało mu się powstrzymać Szymusika, który miał po przejściu go wolną drogę do bramki Kozioła.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

 

Maksymilian Rozwandowicz: Już w 19. minucie został ukarany żółtą kartką, która zmusiła go do ostrożniejszej gry, a także wykluczyła z wyjazdowego spotkania ze Stomilem. Zawinił także przy utraconej bramce – minął się w powietrzu z piłką dośrodkowaną w pole karne ełkaesiaków, którą następnie zagarnął strzelec bramki – Szymusik.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,5

Michał Trąbka: Zagrał nieco w cieniu Pirulo. Nie był aż tak widoczny w kreowaniu akcji ofensywnych, jednak próbował w nich dołożyć swoją cegiełkę.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Pirulo: Zagrał w środku pola i zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W pierwszej połowie popisywał się znakomitymi przerzutami, które otwierały drogę do bramki kolegom z drużyny. Miał również swoje okazje do strzelenia bramki, jednak nic z nich nie wyszło. W niektórych akcjach można mu było jednak zarzucić zbytnią grę indywidualną.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Maciej Wolski: Zagrał na skrzydle, jednak z jego postawy nie wyniknęło większe zagrożenie.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Javi Moreno: Przez cały mecz robił raczej wiatr, niż stwarzał realne zagrożenie. Oddać mu jednak trzeba, że był bliski strzelenia premierowej bramki, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Stipe Jurić: Chorwacki napastnik zaliczył dość anonimowy występ. Nie doszedł do żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej, więc nie miał okazji popisać się instynktem snajpera. Często schodził w głąb boiska, bądź na skrzydła, pomagając w kreowaniu akcji ofensywnych.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Adrian Klimczak: Pojawił się na boisku na ponad 10 minut, ale zaliczył raczej dość anonimowy występ. Nie pokazał niczego szczególnego, ale też i niczego nie zawalił.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

 

Mikkel Rygaard: Po wejściu na boisko próbował coś pokazać, ale w większości akcji był raczej „hamulcowym” niż rasowym kreatorem gry ofensywnej.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

Jakub Tosik: Zameldował się na boisku na ostatnie minuty i zaprezentował się przyzwoicie. Wprowadził spokój w środku pola i pomagał przy kreowaniu akcji. Był nawet bliski strzelenia wyrównującego gola, ale minął się z piłką pod bramką Korony.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

 

Piotr Janczukowicz: Wszedł na boisko na ostatnie trzy minuty. Nie zdołał w tym czasie pokazać niczego szczególnego.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,5

 

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119