O Termalice Nieciecza słów kilka

W niedzielę piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zagrają na Stadionie Króla ze spadkowiczem z Ekstraklasy – Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Tradycyjnie jak przed każdym meczem sprawdzamy co słychać w obozie najbliższych rywali.

O zespole

Termalica Bruk-Bet ma siedzibę w Niecieczy, czyli najmniejszym mieście w Polsce, które mogło pochwalić się drużyną z ekstraklasową przeszłością. Do tej pory „Słoniki” w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce grały dwukrotnie w latach 2015-2018 oraz w poprzednim sezonie 2021/22.

Zespół z Niecieczy do Fortuna 1. Ligi wrócił zaledwie po roku grania w Ekstraklasie. Zespół Radoslava Latala z dorobkiem 32 punktów zajął 16. miejsce w tabeli. Władze klubu zapowiedziały, że Termalica po roku chce wrócić do polskiej elity. Po 9. kolejkach zespół pomarańczowo-niebieskich zajmuje 6. miejsce, a więc ostatnie zapewniające udział w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

Radoslav Latal fot. Termalica Nieciecza

Trener

Trenerem Termaliki od 10 stycznia 2022 roku jest Radoslav Latal. Szkoleniowiec swoją karierę trenerską prowadził głównie w Czechach, z dwuletnią przerwą kiedy to od marca 2015 do marca 2017 był szkoleniowcem Piasta Gliwice. W Czechach prowadził m.in Banik Ostrava, MFK Kosice, Sigma Olomuniec czy Spartak Trnava. Drużyny prowadzone przez Radoslava Latala średnio punktują na poziomie 1,46 punktu na mecz.

Ostatni mecz

W minionej kolejce Termalika Nieciecza podzieliła się punkami z Chojniczanką Chojnice, notując drugi remis w tym sezonie w Fortuna 1 Lidze. Gracze Termaliki szybko objęli prowadzenie po dwóch golach Tomasa Poznara, ale w końcówce gościom z Chojnic za sprawą Szymona Skrzypczaka i Tomasza Mikołajczaka udało się doprowadzić do wyrównania.

Transfery wychodzące

• Sebastian Bonecki – pomocnik (Zagłębie Sosnowiec)
  • Łukasz Budziłek – bramkarz (szuka klubu)
  • David Domgjoni – obrońca (FK Manisa)
  • Mateusz Grzybek – obrońca (Radomiak Radom)
  • Matej Hybs – obrońca FK Teplice)
  • Filip Modelski – obrońca (Kotwica Kołobrzeg)
  • Samuel Stefanik – pomocnik (Spartak Trnava)
  • Veton Tusha – napastnik ((Ballkani Suhareke)
  • Marcin Wasielewski – obrońca (GKS Katowice)
  • Piotr Wlazło – pomocnik (Stal Mielec)
  • Paweł Żyra – pomocnik (Stal Mielec)

Transfery przychodzące

• Krystian Bartoszek – bramkarz (Podlasie Biała Podlaska)
  • Marcel Błachewicz – obrońca (Wisła Płock)
  • Bartosz Fabiszewski – obrońca (Escola Varsovia)
  • Łukasz Gajda – pomocnik (GKS Jastrzębie)
  • Filip Jania – obrońca (Wisła Kraków)
  • Andrej Kadlec – obrońca (MTK Budapeszt)
  • Kamil Karasek – pomocnik (Widzew)
  • Daniel Pietraszkiewicz – pomocnik (Resovia)
  • Rajko Rep – pomocnik (Austria Klagenfurt)
  • Taras Zawijskyj – pomocnik (Desna Czernihów)

Historia starć z Łódzkim Klubem Sportowym

Historia starć ŁKS-u z Termalicą Nieciecza jest krótka, a bilans meczów jest idealnie równy. Z zespołem z gminy Żabno łodzianie mierzyli się jak dotąd osiem razy.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Termalica Nieciecza

Mecze: 8

Wygrane ŁKS: 3

Remisy: 2

Wygrane Termalici: 3

Bramki: 11-14

Ostatnie spotkanie ŁKS-u z Termalicą Nieciecza

4 czerwca 2021: Fortuna I Liga

ŁKS Łódź – Termalica Nieciecza 3:2 (1:0)
Bramki:
39′, 81′ Trąbka, 90′ Sekulski – 48′ Grzybek, 89′ Wlazło

Skład ŁKS: Arkadiusz Malarz – Kamil Dankowski, Carlos Moros Bracia, Adam Marciniak, Adrian Klimczak – Pirulo (80, Maciej Wolski), Antonio Dominguez (86, Dragoljub Srnić), Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka (86, Tomasz Nawotka), Piotr Gryszkiewicz (86, Przemysław Sajdak) – Ricardinho (64, Łukasz Sekulski).

Statystyki

W bieżącym sezonie Termalica rozegrała dziewięć spotkań w Fortuna 1 Lidze. Na szóste miejsce „Słoników”złożyły się 4 zwycięstwa, 3 remisy i 2 porażki. Termalica podobnie jak łodzianie pożegnali się już z rozgrywkami Fortuna Pucharu Polski, po dogrywce uznając wyższość Legii Warszawa. Najlepszym strzelcem Bruk-Betu w lidze jest Tomas Poznar, który uzbierał na swoim koncie cztery trafienia.

Przewidywana jedenastka

Fot. Termalica Nieciecza