Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

O rywalu… Radomiak Radom

Już w środę piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się w meczu wyjazdowym z Radomiakiem Radom. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra sprawdzamy co słychać u naszego najbliższego rywala.

Radomiak Radom założony został w 1945 roku, ale po fuzji z Radomskiem Kołem Sportowym przejął jego tradycje. Swój debiut w najwyższej lidze rozgrywkowej w naszym kraju „Zieloni” zaliczyli natomiast w sezonie 1984/1985 i jak do tej pory był to jedyny sezon.

W gronie pierwszoligowców Radomiak znajduje się już drugi sezon. Po zajęciu pierwszego miejsca w rozgrywkach II ligi w kampanii 2018/19 radomianie wywalczyli upragniony awans. Chcąc iść śladem innego beniaminka, który sezon wcześniej wywalczył promocję do ekstraklasy – ŁKS-u – Radomiak dostał się do baraży, jednak uległ w finale Warcie Poznań.

Dotarcie do najlepszej szóstki ligowej i otarcie się o awans do wyższej ligi nie uchroniło radomskiego klubu przed małą rewolucją kadrową. Jedynie latem „Zielonych” opuścili zawodnicy, którzy w znacznej większości trafili do klubów z niższych lig: Dawid Abramowicz, Marcin Budziński (P – ?), Maciej Filipowicz, Merveille Fundambu, Maciej Górski, Michał Grudniewski, Artur Haluch Danté Leverock, Rafał Makowski, Mateusz Michalski, Patryk Mikita, Cezary Miszta, Damian Nowak, Kacper Pietrzyk, Dominik Sokół.

Ich miejsce w Radomiaku zajęli przedstawiciele klubów z niższych lig, ale także i z tych nieco wyższych poziomów rozgrywkowych: Karol Angielski, Mateusz Bodzioch, Morimakan Diané, Alain Ebwelle, Damian Gąska, Mateusz Kochalski, Miłosz Kozak, Milan Kvocera, Wiktor Pajączek, Karol Podliński, Jakub Podsiadło, Mateusz Radecki, Athanasios Scheidt, Łukasz Wiech, a także były obrońca Łódzkiego Klubu Sportowego – Artur Bogusz.

Wszystkie zmiany kadrowe miały w perspektywie przyszłości dać realizację głównego celu, który władze radomskiego klubu postawiły swoim zawodnikom – awans do ekstraklasy. To, jak na chwilę obecną, idzie „Zielonym” nie najgorzej. Po 11 spotkaniach, z 18 punktami na koncie Radomiak plasuje się na 7. miejscu, a więc jedynie lokatę pod miejscami gwarantującymi grę w barażach.