Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

O przeciwniku…Odra Opole

Pierwszym rywalem Łódzkiego Klubu Sportowego w sezonie 2020/21 w Fortuna I lidze będzie Odra Opole. „Niebiesko-czerwoni” chcą za wszelką cenę uniknąć w nowych rozgrywkach podobnego scenariusza co w ubiegłym sezonie, kiedy to do ostatnich kolejek walczyli o utrzymanie. 

Odra Opole rozgrywki 2019/20 zakończyła na bezpiecznym 12 miejscu w tabeli, choć przez sporą większość sezonu okupowała strefę spadkową. Momentem zwrotnym było zatrudnienie w klubie trenera Dietmara Brehmera. Były asystent Kosty Runjaicia z Pogoni Szczecin odcisnął swoje piętno na zespole i wydźwignął Odrę ponad kreskę. W piętnastu ligowych spotkaniach pod wodzą 45-latka jego drużyna zdobyła 1,45 punkta na mecz (6-4-4).

Najlepszymi strzelcami opolan w minionym rozgrywkach byli bardzo doświadczeni zawodnicy z przeszłością w Ekstraklasie, którzy stanowią o sile ofensywnej Odry. Arkadiusz Piech trafił siedmiokrotnie do siatki rywali, a z kolei Krzysztof Janus zdobył sześć bramek. Obaj piłkarze zostali przy Oleskiej na dłużej i w nowym sezonie również mają „ciągnąć” zespół.

Trzon drużyny Brehmera tworzą również inni doświadczeni piłkarze tacy jak: obrońca Mateusz Kamiński, pomocnicy Rafał Niziołek i Sebastian Bonecki. W bramce pewnym punktem „Niebiesko-czerwonych” jest Mateusz Kuchta, który w 14 spotkaniach za kadencji nowego trenera zaliczył aż dziewięć czystych kont.

Jeśli chodzi o ruchy transferowe tego lata to w Odrze doszło do kilku znaczących zmian. Z klubu odeszli ważni zawodnicy: Mateusz Czyżycki (Warta Poznań), Paweł Janasik (Śląsk Wrocław), Dawid Błanik (powrót z wypożyczenia do Pogoni Szczecin), Szymon Skrzypczak (Chojniczanka Chojnice), Artur Krysiak czy Thijs Timmermans. W ich miejsce dołączyli Dawid Czapliński (Ruch Zdzieszowice), Mateusz Gancarczyk (Stomil Olsztyn), Konrad Nowak (Puszcza Niepołomice), Jakub Czajkowski (Polonia Bytom), Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki) oraz Jakub Szrek (Błękitni Stargard).

W trakcie okresu przygotowawczego „Niebiesko-czerwoni” rozegrali trzy mecze kontrolne. Pierwszoligowiec wygrał z Górnikiem Polkowice 1:0 i uległ Zagłębiu Sosnowiec (0:2) oraz rezerwom Śląska Wrocław (1:2). 

Drużyna z Opola zainaugurowała sezon 2020/21 meczem I rundy Fortuna Pucharu Polski z Lechem Poznań. Opolanie odpadli z rozgrywek i musieli uznać wyższość wyżej notowanego Lecha Poznań (1:3). Jedyne trafienie dla Odry padło łupem Sebastiana Boneckiego. 

W piątek w pierwszym meczu sezon Odra zmierzy się z Łódzkim Klubem Sportowym prowadzonym przez Wojciecha Stawowego. Transmisja z tego spotkania w Polsacie Sport o 17:40. 

Foto: Odra Opole


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119