Nowy gracz w Akademii. Fabian Borysiuk podpisał kontrakt z ŁKS!

Łódzki Klub Sportowy ma nowego zawodnika. Kontrakt z biało-czerwono-białymi, podpisał zdolny bramkarz Fabian Borysiuk. Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku.

Borysiuk urodził się w 2006 roku i pochodzi z piłkarskiej rodziny. Jego ojciec Rafał jest trenerem III-ligowego Podlasia Biała Podlaska, a wujek to Ariel Borysiuk – piłkarz i dwunastokrotny reprezentant Polski, który rozegrał 228 meczów w Ekstraklasie, w barwach Legii Warszawa, Lechii Gdańsk, Wisły Płock oraz Jagiellonii Białystok.

W poprzednim sezonie 16-latek występował w Centralnej Lidze Juniorów U-17 w drużynie TOP 54 Biała Podlaska. W 14 występach zanotował cztery czyste konta, a jego zespół skończył rozgrywki na 4. miejscu. Borysiuk zadebiutował też w seniorskim zespole Podlasia. W ostatniej kolejce III ligi dostał od trenera, a prywatnie swojego ojca, pięć minut w meczu z Wólczanką Wólką Pełkińską. 

W ŁKS-ie gracz, który może pochwalić się dobrymi warunkami fizycznymi, będzie trenował z zespołem rezerw, a prawdopodobnie swoje piłkarskie szlify na boisku, będzie zbierał w drużynie ŁKS III w klasie okręgowej. Borysiuk może też występować w drużynach młodzieżowych do lat 17 i 19.

Fabian witamy w Łodzi!