Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Minuta ciszy przed pierwszym gwizdkiem meczu ŁKS – Stomil

Przed rozpoczęciem sobotniego spotkania Łódzkiego Klubu Sportowego ze Stomilem Olsztyn minutą ciszy zostanie upamiętniony  śp. Jacek Płuciennik. Oba kluby zdecydowały się uczcić pamięć byłego piłkarza zarówno ŁKS-u jak i Stomilu. 3 września minęły 22 lata od tragicznej śmierci czterokrotnego reprezentanta Polski.

Jacek Płuciennik bronił barw Łódzkiego Klubu Sportowego w latach 1992-95 oraz w sezonie 1998/99. Łącznie z przeplatanką na piersi rozegrał 97 ligowych spotkań, w których zdobył 19 goli. Miał okazję zagrać w koszulce ŁKS-u w słynnych spotkaniach z FC Porto i Manchesterem United. Ponadto w 1993 roku zdobył zwycięska bramkę w spotkaniu derbowym. Do Stomilu trafił przed startem sezonu 1995/96. Spędził w tym klubie trzy lata.

3 września 1998 roku w czwartkowy wieczór Jacek Płuciennik prowadził Seata Ibizę i zjechał na lewy pas po czym zderzył się czołowo z ciężarowym Mercedesem. Do wypadku doszło w Gryźlinach. Przyczyną była prawdopodobnie nadmierna prędkość Seata. Piłkarz zginął na miejscu, innych ofiar nie było.

Blisko miesiąc po pogrzebie na stadionie przy al. Piłsudskiego w Olsztynie, z inicjatywy Józefa Łobockiego odbył się mecz ku pamięci Jacka Płuciennika. Zmierzyły się reprezentacje Olsztyna oraz Łodzi. Przy asyście blisko dwu i pół tysiąca ludzi padł remis 5:5. Dochód z imprezy (pieniądze spływały także od zawodników z całej Polski) w kwocie kilkunastu tysięcy został przekazany rodzinie zmarłego zawodnika.

Spoczywaj w pokoju Jacek!