Piłka Nożna

Michał Trąbka: Cieszymy się, że możemy wyjechać do Turcji

Dzisiejszy mecz kontrolny z Pogonią Siedlce nie poszedł po myśli ełkaesiaków. Trudno wymienić elementy, które dobrze funkcjonowały w grze lidera Fortuna 1. ligi. Zdaniem Michała Trąbki najważniejsze jest to, żeby drużyna trafiła z formą na początek rundy jesiennej.

– Wydaje mi się, że nie było tutaj oszczędzania się tylko mocno intensywnie trenujemy i te treningi się nakładają. Wczoraj mieliśmy dwie jednostki treningowe. Trochę to się odbiło na naszej grze, aczkolwiek nie możemy sobie na taki mecz pozwolić. Rywale mieli chyba więcej klarownych sytuacji niż my. To bardzo dobry materiał do analizy, bo nie możemy tak grać. W takich meczach z drużyną z niższej ligi, musimy pokazywać nad nimi wyższość, ale dzisiaj na pewno tego nie było widać – mówi pomocnik ŁKS.

Piłkarze odczuwają już treningi na sztucznej murawie i wyczekują wylotu do tureckiego Side, gdzie będą mogli pracować na naturalnej nawierzchni.

– Na sztucznej murawie stawy dostają i po to głównie jedziemy do Turcji, bo tam są boiska naturalne na których możemy potrenować. Pewnie będziemy się tam taktycznie przygotowywać i na tym się skupimy w Turcji. Cieszymy się, że możemy wyjechać i potrenować na naturalnych boiskach. Mamy za sobą dwa i pół tygodnia mocnych i intensywnych treningów. Pracujemy głównie nad wydolnością. To ma się przełożyć dalej na ligę. Mamy za trzy tygodnie dobrze zagrać. Najważniejsze jest to co będzie w lidze, a nie to co prezentujemy w sparingach – dodał Trąbka.