Media przed meczem z Cracovią

Łódzki Klub Sportowy jutro rozegra pierwszy mecz wyjazdowy w sezonie 2019/20. W ramach drugiej kolejki PKO BP Ekstraklasy podopieczni Kazimierza Moskala zagrają z Cracovią. Sprawdziliśmy co w prasie i mediach społecznościowych piszą o tym spotkaniu w Krakowie i nie tylko. 

Dziennik Łódzki

Kazimierz Moskal, trener ŁKS-u przed meczem: Nie chcemy pozwolić Cracovii na wiele

Kazimierz moskal

– Moim zdaniem ten zespół ma styl i charakter. I dlatego na wyjazdach gra nam się dobrze, ale bez względu na miejsce rozgrywania meczów założenia zawsze są takie same – powiedział szkoleniowiec beniaminka ekstraklasy przed sobotnim meczem z Cracovią.

Piłkarze ŁKS zremisowali swój pierwszy mecz (0:0 z Lechią Gdańsk), podobnie zresztą jak ich najbliższy rywal (Cracovia podzieliła się punktami z Zagłębiem w Lubinie). W sobotę okaże się który z trenerów – Kazimierz Moskal czy Michał Probierz – zdoła przechytrzyć swojego vis-à-vis. Czy dla szkoleniowca beniaminka starcie z Cracovią prowadzoną przez tego akurat trenera jest z jakiegoś względu ważne?
– Z trenerem Michałem Probierzem każdy mecz jest prestiżowy – odparł z uśmiechem szkoleniowiec ŁKS na czwartkowej konferencji prasowej.

Trener ŁKS przyznał natomiast, że miejsce rozegrania sobotniego spotkania jest dla niego szczególne, choć emocje związane z odwiedzinami miasta, z którym Kazimierza Moskala wiele łączy, w kontekście samego meczu nie mają żadnego znaczenia.
– Powrót do tego miasta zawsze wywołuje wiele wspomnień, ale na boisku liczą się tylko mój zespół i trzy punkty do zdobycia – przyznał trener, którego zespół chwali się po inauguracyjnej kolejce PKO Ekstraklasy za ładną tzw. „krakowską piłkę”, co jak się okazało nieco zaczyna drażnić Kazimierza Moskala.

Cały artykuł Remka Piotrowskiego dostępny TUTAJ.

Przegląd Sportowy

Na swoim miejscu. Kibic ŁKS zadebiutował w Ekstraklasie

Rozwandowicz

Kibic ŁKS Maksymilian Rozwandowicz zadebiutował w ekstraklasie.

Na Galerę, nieistniejącą już trybunę zajmowaną przez fanatyków ŁKS, Maksymiliana Rozwandowicza zabrali koledzy z Pabianic, jeszcze kiedy był chłopcem. Ale to Widzew wyciągnął go z IV-ligowego Włókniarza Pabianice i wydawało się, że w nim zadebiutuje w ekstraklasie. Latem 2013, za czasów trenera Radosława Mroczkowskiego, pojechał na obóz z pierwszym zespołem, jednak… po dwóch dniach musiał pakować walizki i wrócił do domu. Do klubu z alei Unii Lubelskiej, któremu kibicował od dziecka, wreszcie trafił przed rundą wiosenną 2017. I w miniony piątek premierowo wystąpił w najwyższej klasie rozgrywkowej z przeplatanką na białej koszulce.

Cały artykuł dostępny TUTAJ.

Gazeta Wyborcza

ŁKS liczniejszy przed meczem z Cracovią

FB_IMG_1560237147439-1024x683

Wszyscy piłkarze ŁKS są zdrowi i gotowi do meczu z Cracovią. Trener Kazimierz Moskal ma więc dylemat, których zawodników zabrać na mecz.

Po trzeciej w poprzednim sezonie Lechii Gdańsk łódzki beniaminek zmierzy się z czwartą Cracovią. Ełkaesiacy zaczęli od remisu, ale byli mocno komplementowani, bo to rywal powinien cieszyć się ze zdobycia punktu. Trener Moskal nie ukrywa, że w jego filozofii prowadzenia zespołu nie ma pojęcia gry asekuracyjnej. Od początku pracy w ŁKS-ie stawia na wariant ofensywny, oparty na utrzymywaniu się przy piłce. Przypomnijmy, że na inaugurację wymienili dwa razy więcej podań niż gdańszczanie.

Cały artykuł dostępny TUTAJ.

Przegląd Sportowy

Zagra, nie zagra…Przewidywane skład na 2 kolejkę

W piątek 26 lipca rozpocznie się 2. kolejka PKO Ekstraklasy w sezonie 2019/20. Zobacz, w jakich składach swoje spotkania powinny rozpocząć poszczególne drużyny.

Cały artykuł dostępny TUTAJ.

Express Ilustrowany

Cracovia – ŁKS. Prestiżowe spotkanie z Michałem Probierzem. 

W sobotę o godz. 17.30 w drugiej kolejce piłkarskiej ekstraklasy ŁKS zagra na wyjeździe z Cracovią.

Oba kluby zremisowały swoje pierwsze mecze ŁKS u siebie zLechią Gdańsk (0:0), a Cracovia w Lubine z Zagłębiem (1:1)
W Krakowie obowiązuje teraz taka opinia, że ŁKS jest teraz bardziej krakowski niż Cracovia. Po pierwsze w Łodzi rządzą krakusy Kazimierz Moskal i Krzysztof Przytuła. Po drugie łodzianie grają krakowską piłkę. Na tę drugą opinię zżyma się szkoleniowiec ŁKS: Czy to jest krakowska piłka? To jest na pewno to, co ja nazywam piłką nożną. A czy ona jest bardziej krakowska od tej prezentowanej przez Cracovię? Z pewnością jest bardziej polska, bo w naszym zespole postawiliśmy na nieco inne proporcje przy budowie pierwszej drużyny.
Trener Michał Probierz, który przed laty prowadził z powodzeniem ŁKS, robi wszystko, żeby uchodzić za najbardziej kontrowersyjnego szkoleniowca ekstraklasy, a mecze z udziałem jego drużyny za wyjątkowe.
Z trenerem Michałem Probierzem jako rywalem każdy mecz jest prestiżowy uważa Kazimierz Moskal.

Cały artykuł dostępny TUTAJ.

Dziennik Łódzki

Zapowiedź meczu Cracovia – ŁKS. W sobotę w Krakowie powalczą o pierwsze od siedmiu lat zwycięstwo w ekstraklasie

W sobotę o godz. 17.30 piłkarze ŁKS rozpoczną wyjazdowe spotkanie z Cracovią. Faworytem są podopieczni trenera Michała Probierza, ale łodzian stać na sprawienie niespodzianki.

Po pierwszym pojedynku ŁKS w PKO Ekstraklasie są podstawy do umiarkowanego optymizmu. Ełkaesiacy zachowali znany nam z pierwszoligowych boisk styl gry, co więcej prezentują się dobrze także pod względem fizycznym (łodzianie pokonali w starciu z Lechią najdłuższy dystans spośród ekstraklasowców – 120 km). Do dopracowania pozostały natomiast ważne detale, przede wszystkim wykończenie akcji.

Cały artykuł dostępny TUTAJ.