Marcin Pogorzała dostał się na kurs UEFA Pro

Po pomyślnym zdaniu egzaminu i testów wstępnych, Marcin Pogorzała znalazł się na liście dwudziestu osób, które wezmą udział w najbliższym kursie UEFA Pro. Asystenta trenera Moskala, a niedawno jeszcze szkoleniowca pierwszej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego czeka 18 miesięcy kursu, w trakcie których m.in będzie brał udział w praktykach w zagranicznym klubie, a zwieńczą go kolejne egzaminy, po których zdaniu Pogorzała będzie miał uprawnienia do trenowania klubów na poziomie I Ligi i Ekstraklasy.

W przypadku Pogorzały kwestia licencji UEFA Pro nie jest już tak paląca, jak była kilka miesięcy temu, kiedy włodarze klubu zastanawiali się nad powierzeniem mu pierwszej drużyny na dłuższy okres niż kilka miesięcy poprzedniego sezonu. W tym momencie trenerem biało-czerwono-białych jest Kazimierz Moskal, zaś Pogorzała został jego asystentem.

Nie zmienia to faktu iż Pogorzała w przyszłości może takiej licencji potrzebować, a zapewne jego ambicje również sięgają dalej poza stanowisko asystenta. Po zakwalifikowaniu się do egzaminu na kurs UEFA Pro, młody trener przystąpił do niego, jak się okazuje z pomyślnym skutkiem. Pogorzała znalazł się na liście dwudziestu trenerów, którzy wezmą udział w najbliższej edycji kursu UEFA Pro organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej. Na liście poza nim znalazło się kilka znajomych nazwisk, jak chociażby Adrian Siemieniec, który był asystentem Ireneusza Mamrota, m.in za czasów jego pracy w ŁKS-ie, Piotr Plewnia trenujący Odrę Opole, czy Jakub Dziółka ze Skry Częstochowa.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport