Piłka NożnaRezerwy

Wrócić na zwycięską ścieżkę. Rezerwy grają z Nerem Poddębice

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego w miniony weekend zaliczyły pierwszy mecz bez kompletu punktów w tym sezonie IV ligi. Po remisie z Włókniarzem Zelów łodzianie chcą już w sobotę wrócić na zwycięską ścieżkę. Ich rywalem będzie nieobliczalny Ner Poddębice.

W poprzednią sobotę ełkaesiacy bardzo pechowo zremisowali praktycznie wygrany mecz. Do 93 minuty spotkania w Zelowie podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera prowadzili z Włókniarzem 1:0 po trafieniu Oskara Koprowskiego z rzutu karnego. Jednak w ostatniej akcji spotkania gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. Były to pierwsze stracone punkty w tym sezonie ligowym przez drugi zespół ŁKS. 

Niepowodzenie w lidze, gracze biało-czerwono-białych odbili sobie w Okręgowym Pucharze Polski. W środę na bardzo trudnym terenie ełkaesiacy ograli Borutę Zgierz 1:0 i awansowali do kolejnej fazy tych rozgrywek. To zwycięstwo miało wymiar symboliczny, ponieważ oba zespoły są głównymi faworytami do uzyskania awansu do III ligi. Obecnie zarówno ŁKS II jak i Boruta mają na koncie 28 punktów.

W najbliższą sobotę łodzian czeka kolejna trudna przeprawa w lidze. Do Łodzi przyjedzie Ner Poddębice, który bardzo słabo prezentuje się w tym sezonie, lecz nie można go lekceważyć. Poddębiczanie w obecnych rozgrywkach zdobyli tylko cztery punkty i plasują się na 18 miejscu w tabeli IV ligi. 

Obie drużyny spotkały się już na boisku podczas okresu przygotowawczego. Wówczas w ośrodku treningowym przy Minerskiej ŁKS II pokonał Nera9:1. Z kolei w sezonie 2019/20 w IV lidze w Poddębicach było 0:0. 

W drużynie Nera obecnie występuje pomocnik Szymon Pelc, który od 2016 do 2020 roku był zawodnikiem akademii Łódzkiego Klubu Sportowego. 

Sobotnie spotkanie ŁKS-u II z Nerem Poddębice rozpocznie się o 11:00 na Minerskiej.

Tabela po 10. kolejkach IV ligi (źródło 90minut.pl)

Foto: Lens Strong