Piłka NożnaRezerwyWypowiedzi

Marcin Matysiak: Widać u zawodników głód piłki

Drugi zespół Łódzkiego Klubu Sportowego w tym tygodniu rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej w III lidze. Przed kamerą ŁKS TV stanął trener „dwójki” Marcin Matysiak.

W poniedziałek wystartowały przygotowania drugiego zespołu do piłkarskiej wiosny. W zespole nie ma żadnych kontuzji i nie doszło do dużych zmian kadrowych. Doszło jedynie do kilku rotacji, pomiędzy seniorskimi zespołami biało-czerwono-białych.

– Bardzo się cieszymy, że wszyscy zawodnicy są cali i zdrowi. Widać u nich taką pozytywną energię i pozytywne nastawienie. Widoczny jest głód piłki, bo tak naprawdę przez trzy tygodnie odpoczywali od niej. W tym momencie wróciliśmy do treningów. Widać, że wszyscy z wielką ochotą i wielkimi nadziejami wrócili od treningów. Najważniejsze jest też to, że ten plan indywidualny, który mieli wykonać – to wykonali w stu procentach. Dzięki temu możemy zacząć te przygotowania od zupełnie innego poziomu – mówi Matysiak.

– Obecnie w treningach uczestniczy 23 zawodników z pola, plus trzech bramkarzy. Jeden zawodnik przebywa na testach – jest to Julian Mordasiewicz. Nowymi twarzami są zawodnicy z drużyny U-17 – Mateusz Książek i Miłosz Milczarek. Jest to dwójka, która zaczęła nasze przygotowania do rundy wiosennej. Ci zawodnicy już w listopadzie i grudniu, byli wprowadzani do naszej drużyny. Chcemy, aby to przejście było jak najbardziej „miękkie”, żeby nie zderzyli się od razu na pierwszych treningach, ze zbyt dużą intensywnością. Nowych zawodników staramy się wprowadzić bardzo spokojnie i wiemy, z doświadczenia, że ten okres zimowy, jest dobrym momentem żeby ci młodzi zawodnicy, mogli się zaadaptować w odpowiedni sposób do nowej drużyny – dodał.

Marcin Matysiak nie wyklucza, że przed startem rozgrywek do drużyny dołączą nowi gracze. Klub penetruje rynek młodych piłkarzy i niewykluczone, że niebawem nowe twarze pojawią się na testach w ekipie trzecioligowca.

– Okres zimowy jest dosyć długi, wiadomo, że część zawodników szuka klubów i część zawodników sama się zgłasza na testy. Chcą sprawdzić swoje umiejętności na poziomie trzeciej ligi w ŁKS II. Wiedzą, że zawsze ta droga do pierwszej drużyny ŁKS jest krótsza. Oczywiście klub sam też, wertuje rynek młodych zawodników, którzy są perspektywiczni i mogliby dołączyć do ŁKS II, a w późniejszej przyszłości zasilić pierwszy zespół. Ja jako trener i my jako sztab jesteśmy przygotowani na to, że mogą pojawić się nowe twarze i to jest normalny proces w każdej drużynie.

Ełkaesiacy mają w planach rozegranie siedmiu meczów kontrolnych w trakcie zimowego okresu przygotowawczego. Pierwsze starcia już w najbliższą sobotę.

– Mamy zaplanowanych siedem gier kontrolnych. Najbliższa już w sobotę. Będzie to taki trójmecz, który rozegramy z ŁKS III i WKS Wieluń. Później czekają nas jeszcze mecze ze Ślęzą Wrocław, GKS-em Bełchatów, Zniczem Pruszków, Lechią Tomaszów Mazowiecki, Sokołem Aleksandrów Łódzki i RKS-em Radomsko. Mamy jeszcze w planach mecz z Koroną II Kielce, ale uzależnione jest to od terminu rozpoczęcia rozgrywek III ligi. Jeśli pogoda nie pozwoli na start rozgrywek terminowo, to zagramy wówczas z drużyną z Kielc – informuje trener.

W trakcie przerwy między rundami, pierwszą drużynę zasiliło dwóch piłkarzy z rezerw. Jowin Radziński i Jan Łabędzki byli ważnymi postaciami „dwójki” jesienią i zapracowali na szansę, w zespole Kazimierza Moskala. Trener Matysiak skomentował tą decyzję klubu.

– Od momentu kiedy współpracujemy z Jowinem Radzińskim to ustabilizował swoją formę. Było to widać w meczach jesiennych, że ten zawodnik dojrzał i zdobył duże doświadczenie, jeśli chodzi o rozgrywki seniorskie. Lewy obrońca, dobra lewa noga – zawodnik z dobrym ciągiem na bramkę. Bardzo aktywny gracz, który lubi się włączać w działania ofensywne. Ważne też, że ma dobre umiejętności piłkarskie. To wszystko pozwoli mu, żeby w odpowiedni sposób zaadaptować się w pierwszym zespole. Na ile to wykorzysta, to tak naprawdę wszystko jest uzależnione od Jowina. Życzę mu jak najlepiej i mam nadzieję, że spodoba się sztabowi pierwszego zespołu i zagości tam na dłużej. Jeśli chodzi o Janka Łabędzkiego to u niego nastąpiła szybka droga do pierwszego zespołu, bo jeszcze niedawno występował w drużynie U-17 w Centralnej Lidze Juniorów. Po analizie i obserwacji zdecydowaliśmy się go włączyć do drugiego zespołu i Janek nas nie zawiódł. W wielu meczach wychodził w pierwszym składzie – oczywiście zapracował sobie na to poprzez swoją odpowiednią dyspozycję na treningach. To zawodnik bardzo kreatywny, o bardzo dobrych umiejętnościach piłkarskich, dobrze czujący się w ofensywie. Ma dobre uderzenie z dystansu. Ciekawy zawodnik, jeśli chodzi o grę ofensywną – taką kombinacyjną. Widać, że sprawia mu to wielką przyjemność. Mam nadzieję, że tak jak Jowin, zrobi wszystko, aby na dłużej zagościć w pierwszej drużynie. Wszystko zależy wyłącznie od nich – od ich nastawienia, od pracy jaką wykonają, i to jak będą wyglądać w treningach i meczach kontrolnych – zakończył.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0