Piłka NożnaWypowiedzi

Marcin Flis: Będę zostawiał zdrowie na boisku, za ten zespół i za ten klub

Po oficjalnym ogłoszeniu Marcin Flisa, jako nowego obrońcę Łódzkiego Klubu Sportowego, na kanale ŁKS TV, pojawił się wywiad z defensorem, który mówi między innymi o kulisach przyjścia oraz o swoim doświadczeniu w Ekstraklasie.

O kulisach przyjścia: 

– Stało, podpisałem kontrakt z ŁKS-em. Miasto Łódź jest mi dobrze znane. Cieszę się, że jestem w tym miejscu. Pierwsze kontakty pojawiły się już kilka miesięcy temu. Kontaktował się ze mną dyrektor sportowy i te rozmowy trwały. Dzisiaj podpisałem kontrakt z ŁKS-em i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.

O pozycji:

– W poprzednim klubie graliśmy na trzech obrońców, ale pozycja środkowego obrońcy jest moją nominalną, gdzie czuje się najlepiej. Oczywiście mogę zagrać również na innych pozycjach, nie ma to dla mnie żadnego problemu. Tam, gdzie trener będzie mnie widział, tam będę grał.

O liczbie ponad 200 występów w Ekstraklasie:

– Tak, myślę, że mogło się już koło tej liczby uzbierać. Ja jednak nie patrzę często na statystyki , lecz myślę, że koło 200 meczów się to kręci. Jestem doświadczony, znam realia Ekstraklasy. Przychodzę tutaj, aby wzmocnić zespół. Mam nadzieję, że będę dobrym wzmocnieniem. Znam paru chłopaków, więc myślę, że będzie mi łatwiej wejść w drużynę.

O specyfice Ekstraklasy:

– W ciągu ostatnich lat zmieniła się ta liga. Jak grałem kilka dobrych lat temu, to była bardziej fizyczna, a teraz ta zrobiła się bardziej techniczna. Dużo przełożyło się na mecze taktyki. Ekstraklasa rozwinęła pod względem infrastrukturalnym. Są piękne stadiony i fajne drużyny. Kibicowsko jest też super, bo można powiedzieć, że jest mało zespołów, na których stadionach nie będzie kompletu, także tutaj w Łodzi. Tu zawsze będzie komplet. Mocno w to wierzę. Wiem, że kibice też czekali na to, żeby ten zespół wrócił do ekstraklasy. Cieszę się, że chłopaki w poprzednim sezonie zrobili to i w najbliższym czasie będziemy mogli tutaj, na naszym stadionie gościć Ekstraklasę.

O bazie kibicowskiej:

– To jest fajne, jeżeli możesz możesz grać na stadionach i w klubie, w którym jest bardzo duże grono kibiców. Wtedy jest dodatkowa presja którą, ja szczególnie lubię. Kibice są bardzo potrzebni na stadionach. Po to się buduje drużyny oraz po to się gra mecze, żeby ci kibice przychodzili na stadiony. Jak zespół gra dobrze to oczywiście są ci kibice i wspierają, a jeżeli jest gorzej, to też liczymy na to, że kibice nam pomogą, bo to jest 12 zawodnik. To jest dla piłkarzy bardzo ważne, żeby cię ludzie żyli z zespołem i wspierali go.

O celach:

– Ja nie lubię sobie stawiać jakiś takich celi, bo później różnie z tym bywa, ja dam z siebie wszystko. Będę zostawiał zdrowie na boisku, za ten zespół i za ten klub. ŁKS i miasto jest mi dobrze znane. Często ja, czy moja rodzina tutaj przebywa.

O powiązaniach rodziny z Łodzią:

– Jak dostałem ofertę i był sygnał, że jest tutaj możliwość grania, to byłem bardzo otwarty na to, bo moja rodzina od strony żony pochodzi spod Łodzi,. Tutaj mamy też grono znajomych. Żona tu studiowała, więc na pewno bardzo dobrze się czuję w tym mieście. Jeżeli rodzina będzie się tutaj dobrze czuła, to ja też się będę bardzo dobrze czuł. Mam też małą córeczkę, która się urodziła w Łodzi dwa miesiące temu, więc coś mnie tutaj ciągnie. Myślę, że to będzie fajna przygoda.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119