Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Mamrot odchodzi z ŁKS! Pogorzała przejmie obowiązki pierwszego trenera

Potwierdziły się niedzielne doniesienia Przeglądu Sportowego na temat przyszłości Ireneusza Mamrota. W poniedziałek trener rozwiązał kontrakt z Łódzkim Klubem Sportowym za porozumieniem stron i niebawem ma dostać posadę w Jagiellonii Białystok.

50-letni szkoleniowiec prowadził biało-czerwono-białych w trzynastu spotkaniach na poziomie Fortuna 1. ligi. Pod jego wodzą ŁKS zdobywał średnio 1,38 punktu na mecz. Zespół za kadencji Mamrota wygrał pięć spotkań, trzy zremisował oraz pięć przegrał. Słabsza dyspozycja zepchnęła piłkarzy z alei Unii Lubelskiej na piąte miejsce w tabeli, a co za tym idzie – ŁKS stracił szansę na awans bezpośredni i w czerwcu stoczy batalię o Ekstraklasę w barażach. Wraz z Mamrotem, klub opuszcza jego asystent, Adrian Siemieniec. 

ŁKS nie planuje do końca sezonu zatrudnienia nowego trenera. Rozgrywki 2020/21 ma dokończyć asystent Marcin Pogorzała, który już dziś poprowadzi zajęcia drużyny. Do sztabu szkoleniowego zostanie przesunięty Paweł Drechsler, pracujący do tej pory z rezerwami.

Trenerowi życzymy powodzenia w nowej roli i sukcesu jakim niewątpliwie będzie wywalczenie awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej!

Fot. ŁKS Łódź