Mamrot nigdy nie przegrał z Moskalem

W sobotę dojdzie do piątego pojedynku Ireneusza Mamrota z Kazimierzem Moskalem. Obecny szkoleniowiec biało-czerwono-białych ma bardzo dobry bilans spotkań z byłym sternikiem zespołu z alei Unii Lubelskiej. 

Obaj panowie w przeszłości czterokrotnie stawali przeciwko sobie. W sezonie 2014/15 doszło do dwóch pojedynków wspomnianych trenerów. Chrobry Głogów prowadzony przez Mamrota, najpierw pokonał w I rundzie Pucharu Polski, GKS Katowice 2:1, którego szkoleniowcem był Moskal. Kilka tygodni później w drugim starciu – tym razem ligowym, padł remis 1:1. 

Po ponad pięciu latach doszło do trzeciego pojedynku doświadczonych trenerów – jedynego jak do tej pory w najwyższej klasie rozgrywkowej. 3 listopada 2019 roku Jagiellonia Białystok, Ireneusza Mamrota pokonała 2:0 Łódzki Klub Sportowy, z Kazimierzem Moskalem na ławce.

W trwających rozgrywkach Arka Gdynia dowodzona przez 50-letniego szkoleniowca, pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:0. W sobotę starcie numer pięć obu trenerów. Miejmy nadzieję, że po raz kolejny górą będzie trener pochodzący z Trzebnicy. 

Ireneusz Mamrot dobrze wspomina mecze z Zagłębiem Sosnowiec. Trener ŁKS-u rywalizował z tym klubem jedenaście razy i przegrał tylko dwa spotkania (oba w sezonie 2015/16). Ostatnich pięć spotkań byłego trenera Chrobrego Głogów z sosnowiczanami to pięć zwycięstw.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport