Maksymilian Rozwandowicz: Rygaard nie pokazał swoich umiejętności w ŁKS-ie

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zakończyli już granie ligowe w 2021 roku. Nadszedł teraz czas podsumowań i przemyśleń, o co został poproszony kapitan „Rycerzy Wiosny”, Maksymilian Rozwandowicz. Kapitan biało-czerwono-białych w wywiadzie udzielonemu portalowi Interia Sport podzielił się przemyśleniami dotyczącymi powodów problemów łodzian w lidze, a także problemów finansowych w klubie.

O tym czego życzy sobie i kolegom, przy okazji świąt:

– Jak to zwykle mówi się zdrowia, ale w naszym przypadku podwójnie bym to podkreślił. Tego w pierwszej części sezon brakowało nam najbardziej. Ktoś, kto śledził naszą grę, to wie jak wyglądała sytuacja. W trakcie mojej kariery nigdy się nie zdarzyło, by tylu zawodników doznało urazów. Właściwie każdy pauzował co najmniej w jednym meczu, a wielu w kilku lub nawet dłużej. Jak ktoś zdążył wrócić, to kolejny łapał uraz. Trudno przy tak dużej liczbie kontuzji mówić o stabilności składu. Dlatego na pewno trzeba nam wszystkim życzyć zdrowia, żebyśmy do niego wrócili i przygotowania rozpoczęli w pełnym składzie.

O problemach finansowych klubu:

Kłopoty finansowe są już za nami. Rozmawialiśmy z prezesem i nas zapewnił, że to chwilowe problemy. Jakby pan nie otrzymywałby pensji, to też pewnie między pracownikami by o tym rozmawiał. Tak samo jest w piłkarskiej szatni. To nasza praca. To nie jest łatwy temat, ale trzeba o nim rozmawiać. Trzeba być elastycznym, po prostu człowiekiem. Długo znam prezesa i jak coś powie, to tak potem robi. Słowa dotrzymał i to już zamknięta sprawa.

O rozwiązaniu kontraktu z Rygaardem:

– To była dziwna sytuacja, która nie zdarza się na co dzień. To był dla nas szok i wkurzenie. Za chwilę były kolejne mecze, nie byliśmy w formie, potrzebowaliśmy punktów, ale trzeba było o tym zapomnieć. Na tyle na ile go poznałem, to miał spore umiejętności, ale w ŁKS ich nie pokazał.

O tym czy przyczyną kontuzji był zły trening:

– Można by powiedzieć, że nawet te najtwardsze kości pękały. Bardzo trudno dojść do tego, co było przyczyną i chyba do tej pory nie ma jednej odpowiedzi. Nie szukałbym problemów w śnie, regeneracji czy odżywianiu. Przynajmniej ja tak mogę powiedzieć o sobie. Treningi? Między sezonami prawie nie mieliśmy wolnego, bo po barażach dostaliśmy zaledwie pięć dni urlopu. Pojechaliśmy na zgrupowanie i trener zdawał sobie sprawę, że treningi muszą być lżejsze. Nie uważam, by urazy były z tym związane. Może gdyby przydarzyły się na początku sezonu, to można by w tym upatrywać winy. Nawet jeśli ktoś czuł się niedotrenowany, to w trakcie rundy można sobie z tym poradzić.

O celach na wiosnę:

– Będziemy walczyć o ekstraklasę. I chciałbym awansować bezpośrednio, bo po ostatnim sezonie wiem, jak trudną drogą są baraże. Nie jesteśmy na straconej pozycji. Trzeba się dobrze przygotować i od początku zaatakować. Jesteśmy na dziewiątym miejscu, ale mamy mecz zaległy. Jeśli go wygramy, awansujemy na czwartą pozycję. To pokazuje, że mimo problemów z kontuzjami, nie jest tak źle z liczbą zdobytych przez nas punktów.

Reszta wywiadu z kapitanem Łódzkiego Klubu Sportowego znajduje się na portalu Interia Sport.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport