Łódzki Klub Sportowy złożył odwołanie od decyzji w sprawie licencji na grę w Ekstraklasie

Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami, Łódzki Klub Sportowy za pośrednictwem poinformował o złożeniu odwołania od negatywnej decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN dotyczącej gry biało-czerwono-białych w przyszłym sezonie Ekstraklasy. Klub zaznaczył także, że złożył pełną dokumentację do wniosku licencyjnego o grę w Fortuna 1. Lidze.

W zeszłym tygodniu Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN poinformowała o tym, że nie przyzna ŁKS-owi licencji na grę w Ekstraklasie w sezonie 2022/23. Klub od początku zapowiadał, że będzie odwoływał się od tej decyzji, ze względu na to, że w oryginalnym wniosku zabrakło wymaganych dokumentów (m.in brak badania i opinii biegłego audytora). We wtorek klub z al. Unii Lubelskiej ogłosił, że zgodnie ze swoimi zapowiedziami złożył odwołanie wraz z brakującą dokumentacją do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w przysługującym klubowi terminie pięciu dni od dostarczenia decyzji.

Odwołanie ŁKS-u powinno zostać rozpatrzone przed rozpoczęciem się barażów o Ekstraklasę. Ponadto, klub złożył także pełną dokumentację do wniosku licencyjnego o grę w Fortuna 1. Lidze.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport