Piłka NożnaRezerwy

ŁKS III Łódź wygrywa na inauguracje

Trzeci zespół Łódzkiego Klubu Sportowego w sobotę zainaugurował sezon w łódzkiej klasie A. Drużyna prowadzona przez Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego pokonała w ośrodku szkoleniowym przy Minerskiej Jagiellonię Tuszyn 3:2.

Ełkaesiacy szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 10 minucie. Wówczas do wynik spotkania otworzył Dawid Lebkuchen. Asystę z rzutu wolnego przy tym trafieniu zaliczył Łukasz Jakubiak.

Jakubiak 15 minut później sam trafił do siatki i na tablicy wyników było 2:0 dla ŁKS-u.

Po przerwie łodzianie podwyższyli prowadzenie za sprawą Mikołaja Lipienia. Pomocnik, który w tym sezonie strzelał już bramki dla rezerw ŁKS w IV lidze popisał się kapitalną indywidualną akcją. Spuentował ją trafieniem na 3:0.

Gdy już wydawało się, że mecz nie przyniesie już żadnych emocji. Do ataków ruszyli zawodnicy z Tuszyna. Dwie bramki strzelone przez gości w 63 i 83 minucie przysporzyły trochę problemów ełkaesiakom, ale ostatecznie udało im się dowieźć prowadzenie do końca.

ŁKS III Łódź – Jagiellonia Tuszyn 3:2 (2:0)

Gole dla ŁKS: Lebkuchen 10, Jakubiak 25, Lipień 54.

ŁKS III Łódź: Tomasz Kucharski – Szymon Majchrzak, Kacper Krus, Igor Grzejdziak (75, Wiktor Kościuk), Łukasz Jakubiak (90, Jakub Tomaszewski), Krystian Gołdyn, Mikołaj Lipień, Michał Niedźwiecki, Jakub Piotrowski (65, Patryk Podlecki), Dawid Lebkuchen (68, Bartosz Bargiel), Łukasz Włodarczyk (60, Marcin Juraś). Trenerzy: Radosław Pęciak, Michał Zientarski.