Piłka NożnaRezerwy

Lider z wiceliderem. Rezerwy grają z Lechią Tomaszów!

Już w sobotę piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Oprócz podtekstu, jakim będą derby regionu łódzkiego, mecz będzie miał dodatkowy wymiar – lider III Ligi zagra bowiem z jej wiceliderem.

ŁKS II Łódź dość niespodziewanie po trzech kolejkach wskoczył na fotel lidera III Ligi. Młodzi ełkaesiacy, ze wsparciem bardziej doświadczonych wychowanków, wygrali jak dotąd dwa mecze, jeden zremisowali i wciąż są niepokonani. W sobotę „Rycerze Wiosny” będą chcieli poprawić swój bilans, jednak o to nie będzie łatwo.

Lechia Tomaszów Mazowiecki jest bowiem trzecioligowym wyjadaczem. Gospodarze sobotniego meczu grają na trzecim poziomie rozgrywkowym od 10 sezonów, za każdym razem plasując się w czubie tabeli. Bieżącą kampanie tomaszowianie również rozpoczęli z przytupem – dwa zwycięstwa w dwóch pierwszych kolejkach, choć obraz przyćmiewa porażka z Pelikanem Łowicz zanotowana w poprzednią środę.

W sobotę ŁKS II będzie musiał radzić sobie bez pierwszego trenera. Marcin Matysiak przebywa na kursie UEFA A Youth Elite w Leverkusen, a jego obowiązki przejmie asystent – Radosław Pęciak. Kadrowo jednak rezerwy będą mogły zagrać w swoim najmocniejszym zestawieniu, bowiem po zawieszeniu za czerwoną kartkę na boisko wróci Maciej Radaszkiewicz.

Początek meczu w Tomaszowie Mazowieckim zaplanowano na sobotę (21.08) na godzinę 11.

fot. Łukasz Żuchowski