Konferencja prasowa po meczu z Wisłą Kraków

Po piątkowym meczu z Wisłą Kraków w sali konferencyjnej stadionu przy Reymonta odbyła się pomeczowa konferencja prasowa. Na pytania dziennikarzy odpowiadali trenerzy Wisły oraz ŁKS-u – Maciej Stolarczyk oraz Kazimierz Moskal.

Kazimierz Moskal

– Witam wszystkich. Nie powiem „dobry wieczór”, bo dla mnie absolutnie nie jest dobry. Miło jest,  jak przyjeżdżam tylko przed meczem. Po meczach tutaj już tak miło nie jest. Przegraliśmy, wysoko. Myślę, że Wisła wygrała zasłużenie, natomiast nie wiem, czy my zasłużyliśmy na aż tak wysoką przegraną. Chcieliśmy grać otwarty futbol. Początek meczu wskazywał na naszą przewagę, jednak po bramce mamy jakiś tam problem i tak to się skończyło. Natomiast chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na dwa kluczowe moim zdaniem momenty – końcówka 1 połowy, kiedy odebraliśmy piłkę na szesnastym metrze Wisły i niedokładne podanie Sekulskiego odebrało nam w ogóle okazję do tego, żeby wyrównać. Początek drugiej połowy, kiedy przy wyniku 2:0 chcieliśmy gdzieś tam mocnej jeszcze ruszyć i spróbować strzelić bramkę kontaktową, Dani Ramirez nie wykorzystał sytuacji i później tak to się skończyło. Bolesna porażka, dla nas, tym bardziej że jest to nasza trzecia porażka z rzędu i myślę, że musi minąć kilka dni, żebyśmy przegryźli tę porażkę. Jutro mamy trening, później dwa dni wolne i będziemy musieli przygotować się do kolejnego trudnego meczu – u nas w Łodzi z Legią.

Maciej Stolarczyk

– Dobry wieczór. Trudno nie kryć zadowolenia po zwycięstwie 4:0. Choć myślę, że wynik jest wysoki, a jakoś rywala była naprawdę duża, bo zespół ŁKS-u prezentuje się naprawdę bardzo dobrze od początku sezonu. Chciałbym w tym miejscu pogratulować zespołowi, bo wytrzymał ten napór łódzkiego klubu i to co najważniejsze – strzelił 4 bramki, czyli to, czego nie mogliśmy wcześniej zrobić. Także naprawdę duże słowa uznania dla drużyny, za to zwycięstwo. Duże słowa uznania też dla kibiców, którzy mocno ten zespół wspierali i chcieli pomóc w odniesieniu tego zwycięstwa. Także myślę, że zarówno piłkarze jak i kibice są po tym spotkaniu zadowoleni. Dziękuje bardzo.