Efektowne zwycięstwo na koniec przygotowań!

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego wysokim zwycięstwem nad rywalem z Serbii zakończyli okres przygotowawczy do piłkarskiej wiosny. Z dobrej strony pokazał się nowy napastnik łodzian – Jakub Wróbel oraz młodzi gracze „Rycerzy Wiosny”.

Pierwsi z gola w piątkowym sparingu cieszyć mogli się Serbowie. Po błędzie formacji defensywnej ŁKS-u Milan Mirosavljev z zimną krwią wykorzystał swoją sytuację i wyprowadził serbską drużynę na prowadzenie.

Bardzo aktywny podczas całego okresu przygotowawczego Hiszpan Pirulo w kolejnym już sparingu mógł cieszyć się ze zdobyczy bramkowej. Pod koniec pierwszej połowy skrzydłowy „Rycerzy Wiosny” w pojedynku biegowym okazał się lepszy od bramkarza rywali, dzięki czemu mógł skierować piłkę do pustej bramki.

W drugą część gry mocnym uderzeniem weszli ełkaesiacy. Po nieco ponad 10 minutach drugiej części gry Przemysław Sajdak posłał futbolówkę w głąb pola karnego, a podanie na bramkę zamienił Jakub Wróbel.

Nowy napastnik ŁKS-u potrzebował na skompletowanie dubletu zaledwie pięciu minut. W niemalże bliźniaczej sytuacji Wróbel wykorzystał tym razem dośrodkowanie Jana Grzesika.

Głód bramek zaatakował w tym spotkaniu również Łukasza Sekulskiego. Pod koniec spotkania „Seki” korzystając z dośrodkowania z pierwszej piłki skierował futbolówkę do siatki.

Bilans sześciu gier kontrolnych w wykonaniu ŁKS-u robi wrażenie. Łodzianie odnieśli trzy zwycięstwa, jeden raz padł remis, a wszystko dopełniają dwie nieznaczne porażki. Pod kątem bramek ełkaesiacy strzelali do bramek rywali czternastokrotnie, a piłkę z własnej siatki wyciągali siedem razy.

Już jutro ełkaesiacy udadzą się w drogę powrotną do Łodzi. Przez najbliższy tydzień na własnych obiektach łodzianie przygotowywać się będą do spotkania z Legią Warszawa.

ŁKS Łódź – Proleter Nowy Sad 4:1 (1:1)
Bramki: Pirulo 41’, Wróbel 56’, 61’, Sekulski 89’ – Mirosavljev 29’

ŁKS Łódź: Malarz – Grzesik (82’ Sójka), Gracia (63’ Dąbrowski), Sobociński, Vidmajer (46’ Bogusz) – Srnić (46’ Piątek) – Sajdak (63’ Sekulski), Guima (46’ Ramirez), Pirulo (63’ Wolski), Trąbka (70’ Ratajczyk) – Corral (46’ Wróbel)