Piłka NożnaTransfery

Kolejny nowy na pokładzie! Maksymilian Sitek wzmacnia ŁKS

Przyszedł czas na czwarty tego lata transfer. Do Łódzkiego Klubu Sportowego dołączył uniwersalny i wciąż młody gracz, Maksymilian Sitek.

Maksymilian Sitek to wciąż młody, bo zaledwie 23-letni piłkarz. W swojej dotychczasowej karierze zdążył już jednak rozegrać ponad 150 spotkań na poziomie centralnym. Najwięcej z nich, bo aż 83 mecze, przypadły na poziom 1. Ligi. 51 razy zagrał w najwyższej klasie rozgrywkowej, a 30 występów zaliczył na trzecim poziomie rozgrywkowym. Przez dwa ostatnie sezony Sitek bronił barw Podbeskidzia Bielsko-Biała, z którym kilka tygodni temu spadł z Fortuna 1 Ligi.

Sitek piłkarską przygodę rozpoczął w akademiach Stali i Resovii Rzeszów, a z tej drugiej trafił Akademii Legii Warszawa. Ze stolicy przeniósł się później do Siatki Tarnobrzeg. Kolejnym przystaniem była pierwszoligowa wówczas Puszcza Niepołomice, z której zdołał wypromować się do PKO BP Ekstraklasy i Podbeskidzia. Po spadku „Górali” sam Sitek na jeden sezon pozostał na najwyższym poziomie grając w Stali Mielec, z której po wypożyczeniu wrócił do Podbeskidzia.

W swojej karierze Sitek najwcześniej występował jako ofensywny pomocnik lub prawy napastnik. Nie jest mu jednak obca gra na lewej flance, na obu bokach pomocy czy nieco niżej w środkowej linii. Jego uniwersalność z całą pewnością będzie atutem i dobrym uzupełnieniem składu.

Maksymilian Sitek został wypożyczony do Łódzkiego Klubu Sportowego na najbliższy sezon, a w umowie znalazła się opcja wykupu piłkarza.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119