Piłka NożnaRezerwy

Michał Kołba wraca do treningów!

Były kapitan Łódzkiego Klubu Sportowego wraca do treningów. Michał Kołba po zakończeniu dyskwalifikacji może już wrócić do czynnego uprawiania sportu. Bramkarz w piątek pojawi się na treningu trzecioligowych rezerw.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2019 roku Michał Kołba został zdyskwalifikowany przez POLADA za korzystanie z nielegalnych substancji dopingujących. Sprawa ówczesnego kapitana „Rycerzy Wiosny” nie była jednak tak prosta, jak się wydawało, lecz pomimo to bramkarz, który poprowadził ŁKS od trzeciej ligi wprost do ekstraklasy w biało-czerwono-białej koszulce już nie zagrał. W lipcu mijają dwa lata od pierwszego badania, które dało wynik pozytywny i nic nie stoi już na przeszkodzie, aby „Kołbi” pojawił się na boisku treningowym. Do końca września zawodnik nie może występować w meczach (w tym także w spotkaniach sparingowych).

Kołba w tym tygodniu przeszedł badania medyczne i już jest gotowy, aby wrócić do bramki ŁKS-u. Klub nie zostawił zawodnika samego sobie i dzięki temu golkiper może trenować z drugim zespołem biało-czerwono-białych. Jeśli jego forma sportowa będzie na dobrym poziomie to z pewnością 29-latek,  który ma na swoim koncie 160 występów w pierwszym zespole „Rycerzy Wiosny” dołączy do kadry ŁKS II na sezon 2021/22.

Michał witamy z powrotem!