Kazimierz Moskal: Zabrakło nam jakości z przodu

Kazimierz Moskal po meczu z Zagłębiem Sosnowiec rozmawiał z dziennikarzami na konferencji prasowej. Trener ełkaesiaków jasno stwierdził, że powodem porażki, był brak jakości w ofensywie, w wykonaniu jego graczy.

– Przede wszystkim gratuluję Zagłębiu zwycięstwa. Chociaż dwa zespoły walczą o inne cele, to dziś obie ekipy były zdeterminowane. Początek zdecydowanie dla Zagłębia i bramka, którą zdobyli – to trudno było się wybronić przy tym uderzeniu Maksa. Zabrakło nam jakości z przodu, w kluczowych momentach, gdzie próbowaliśmy gonić wynik, to tej jakości było zbyt mało. Stąd zerowa skuteczność. Nie strzeliliśmy bramki i przegrywamy mecz. To jest piłka. Oczywiście wszyscy jesteśmy rozczarowani, bo nie taki był na dzisiaj cel. Niestety taka jest rzeczywistość, że ten mecz z Wisłą, który przed nami za tydzień – robi się jeszcze bardziej interesujący i ciekawy, jeśli chodzi o rywalizację w I lidze – podsumował mecz trener Moskal.

W piątek nie mogli wystąpić Pirulo i Mateusz Kowalczyk, którzy pauzowali za kartki. Jeden z dziennikarzy zapytał Moskala czy gdyby ta dwójka zawodników była dostępna do meczu z Zagłębiem – to rezultat byłby inny.

– Moglibyśmy gdybać co by było gdyby, Pirulo i Kowalczyk mogli zagrać. Myślę, że kluczowy był brak jakości z przodu. Pirulo ma w sobie tyle jakości, że sam potrafi zdecydować o losach meczu, Mateusz Kowalczyk też. Nie wiemy czy gdyby byli to mecz by inaczej przebiegał i zakończył się innym wynikiem. Nie ma co na ten temat się rozwodzić, wracają na mecz z Wisłą i musimy kubeł zimnej wody, który dziś się na nas wylać – przetrawić i dobrze przygotować się do meczu piątkowego.

– Nie powiedziałbym, że Zagłębie było lepsze. Liczy się to co w sieci. Strzelili bramkę – my nie. Wygrali 1:0 i mają trzy punkty. Ocena przebiegu spotkania zależy od punktu siedzenia. Dla mnie, od 25 minuty robiliśmy wszystko żeby przejąć inicjatywę i stwarzać sytuację, ale nic z tego wynikało. To, że mieliśmy duże posiadanie piłki, nie przekładało się na to, że mieliśmy sytuacje – zakończył.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0