Piłka NożnaWypowiedzi

Kazimierz Moskal: Wykorzystamy ten czas optymalnie

Przy okazji pierwszego po przerwie wakacyjnej treningu, Kazimierz Moskal odpowiedział na pytania łódzkich dziennikarzy. Szkoleniowiec beniaminka PKO BP Ekstraklasy rozjaśnił kilka kluczowych na początku przygotowań kwestii.

O aktualnych wzmocnieniach:

Jest kilku nowych zawodników w treningu. Myślę tutaj o bramkarzu z drugiej drużyny- Tomek Kucharski. Jest też młody chłopak z drugiej drużyny- Rico. Jest też z nami Kuba Letniowski. Nie ukrywam, że czekamy na jeszcze inne wzmocnienia, które może na dniach uda się sfinalizować.

O obozie przygotowawczym:

Mamy Stal Mielec, GKS Katowice i Polonię Warszawa. Szukamy jeszcze dwóch sparingpartnerów. Pierwotnie mieliśmy jechać na obóz, termin był zaklepany od niedzieli. Pojawiły się problemy z długością kontraktów. Zaczynają się przygotowania, kontrakty kończą się 30 czerwca. Nie każdy klub zgadza się, aby piłkarze, którzy podpisali kontrakty trenowali w innym klubie. Jest to sprawa, na którą warto zwrócić uwagę i którą należy uregulować. Na dzisiaj mamy zaplanowane spotkania i pewne sprawy się rozwiążą. Na inne odnośnie personaliów musimy poczekać właśnie w związku z tą długością kontraktów.

O sytuacji kadrowej:

Nie zamykam się tylko na krajowych piłkarzy. Nie dlatego, że ich nie doceniam, ale rozmowy kontraktowe z polskimi piłkarzami są dużo trudniejsze niż z tymi zagranicznymi, wymagania są większe. Musimy patrzeć na to jakie mamy możliwości. 

Czy będzie walczył o Mokrzyckiego:

Oczywiście. Mówiliśmy od dawna, że chcemy, aby Michał tutaj był. Michał też chce tutaj kontynuować swoją karierę, ale to wymaga czasu, bo to nie są proste rzeczy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Płock po spadku ma wiele spraw, które wymagają rozwiązania. Ważne, żeby Michał Mokrzycki u nas był, bo wie, jak chcemy grać i to na pewno ułatwi nam pracę.

O aktualnych problemach:

Wiadomo, że początek okresu przygotowawczego, czy to letniego czy zimowego to jest taki trochę zwariowany czas. Mamy piłkarzy na kadrze, naprawdę nie wiemy, kiedy wrócą. Tutyskinas jest na kadrze, we wtorek gra mecz i ma prosto dolecieć na obóz. Oczywiście będziemy musieli pomyśleć, żeby dać mu jakiś dzień wolnego. Tak samo będzie z zawodnikami, którzy są w reprezentacji Polski. Mam na myśli Bobka i Kowalczyka.

O terminarzu Ekstraklasy:

Wiedzieliśmy, że pierwsze dwa mecze mamy grać na wyjeździe, ze względu na wymianę murawy. Od razu, na początek bardzo ciekawy i atrakcyjny mecz. Zarówno dla kibiców jak i dla nas. Myślę, że nie ma co się długo zastanawiać nad tym terminarzem. I tak trzeba zagrać z każdym jedno spotkanie w rundzie jesiennej i jedno w rundzie wiosennej. Jedno u siebie, drugie na wyjeździe. Myślę, że gdyby mnie spytano z kim chcę zagrać pierwszy mecz to miałbym problemy ze wskazaniem tej drużyny.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119