Piłka Nożna

Kadra U-19: Kowalczyk i Bobek powołani na turniej eliminacyjny

Dwaj przedstawiciele Łódzkiego Klubu Sportowego zostali powołani do reprezentacji Polski U-19 na zbliżający się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy. Szansę na kolejny występ z orzełkiem na piersi będą mieli Mateusz Kowalczyk i Aleksander Bobek.

Kowal” i „Olek” są podstawowymi zawodnikami „Rycerzy Wiosny” i wyróżniają się w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. Nie dziwi więc zaufanie selekcjonera Marcina Brosza do tych piłkarzy.

Młodzi Polacy w II turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zmierzą się z Izraelem (22 marca, 14:00, Kraków), Łotwą (25 marca, 14:00, Rączna) i Serbią (28 marca, 14:00, Rączna).

Kowalczyk i Bobek to kolejni piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego, którzy podczas najbliższej przerwy reprezentacyjnej, przywdzieją narodowe barwy. Wcześniej powołanie do kadry U-20 otrzymali Kelechukwu Ibe-Torti, oraz wypożyczony do Górnika Polkowice, Jan Kuźma.

Lista powołanych zawodników:

Bramkarze: Sławomir Abramowicz (Jagiellonia Białystok), Aleksander Bobek (ŁKS Łódź), Oliwier Zych (Aston Villa FC, Anglia).

Obrońcy: Dawid Bugaj (SPAL 2013, Włochy), Igor Drapiński (Wisła Płock), Jakub Lewicki (Jagiellonia Białystok), Wiktor Matyjewicz (Hellas Verona FC, Włochy), Miłosz Matysik (Jagiellonia Białystok), Levis Pitan (Sheffield United FC, Anglia).

Pomocnicy: Dominik Biniek (Blackburn Rovers FC, Anglia), Miłosz Brzozowski (FC Hansa Rostock, Niemcy), Filip Koperski (Lechia Gdańsk), Mateusz Kowalczyk (ŁKS Łódź), Antoni Kozubal (GKS Katowice), Maximilian Oyedele (Altrincham FC, Anglia), Tomasz Pieńko (Zagłębie Lubin), Igor Strzałek (Legia Warszawa), Kacper Urbański (Bologna FC 1909, Włochy).

Napastnicy: Alex da Graça Marques (Hamburger SV, Niemcy), Jordan Majchrzak (AS Roma, Włochy), Szczepan Mucha (Piast Gliwice).

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport