Koszykówka

Zadecydowała ostatnia kwarta. Bogdanka AZS UMCS II Lublin – ŁKS KK Łódź 82:62

W środowe popołudnie ełkaesianki rozegrały zaległe wyjazdowe spotkanie z rezerwami AZS UMCS Lublin. Biało-czerwono-białym nie udało się pokonać lublinianek, które na przestrzeni całego spotkania przeważały je, choć ostatecznie losy meczu wyjaśniły się dopiero w ostatniej kwarcie.

Pierwsze punkty w tym meczu należały do ełkaesianek (rzut za dwa Marty Kawczyńskiej), ale z minuty na minutę to gospodynie wychodziły na coraz większe prowadzenie. Dopiero niemal po 5 minutach gry biało-czerwono-białe zaliczyły kolejny celny rzut, ale traciły do lublinianek wciąż 11 oczek. Wówczas nieco lepszy fragment kwarty rozegrały łodzianki, które skorzystały m.in na faulach rywalek i zmniejszyły straty do 5 punktów. Końcówka była zażarta, ale znów skuteczniejszą grą popisały się zawodniczki z Lublina, które ostatecznie na koniec kwarty prowadziły 26:14. Na kolejną partię spotkania ełkaesianki wyszły zdeterminowane, aby doprowadzić do wyrównania – to przełożyło się też na ich celność pod koszem i po trzech minutach traciły już tylko 6 punktów. Gospodynie zareagowały na to odpowiednio, znów powiększając swoją przewagę, ale tutaj także odpowiednio postąpiły biało-czerwono-białe i ostatecznie do szatni schodziły tracąc jedynie 6 oczek względem lublinianek.

Trzecia część gry układała się podobnie, jak pierwsza – obie drużyny punktowały równo, jednak z niewielką przewagą zawodniczek z Lublina, co w sytuacji, w której biało-czerwono-białe musiały gonić wynik, nie ułatwiało sprawy. Przed czwartą kwartą traciły 9 oczek, co wciąż było dystansem, który były w stanie nadrobić. Niestety, ostatnia część meczu przebiegła znów pod dyktando gospodyń, które po 5 minutach prowadziły już ponad 20 punktami. W końcówce ełkaesianki próbowały jeszcze dogonić lublinianki, jednak ich przewaga była już zbyt duża. Mimo porażki łodzianki wciąż zajmują bezpieczne, 11. miejsce, mając tyle samo punktów co zwyciężczynie dzisiejszego spotkania, ale także Huragan Wołomin i SMS PZKosz Łomianki (o miejscach w tabeli decyduje w tej sytuacji bilans punktowy).

Bogdanka AZS UMCS II Lublin – ŁKS KK Łódź 82:62
(26:14; 10:16; 17:14; 29:18)

Fot. Walendi Photo