Jubileuszowy występ Kamila Dankowskiego!

Mecz z Ruchem Chorzów był wyjątkowy dla Kamila Dankowskiego. Prawy obrońca biało-czerwono-białych zaliczył w niedzielę, swój 50. występ w zespole z alei Unii 2.

Kamil Dankowski dołączył do ŁKS-u, latem 2020 roku ze Śląska Wrocław. Jego początki w klubie nie były łatwe. W pierwszym sezonie rozegrał 20 meczów. Byłoby ich więcej gdyby nie kontuzja stopy, której nabawił się w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Gdy wrócił po urazie był w świetnej formie i pomógł drużynie awansować do finału baraży o Ekstraklasę. Niestety w meczu z Górnikiem Łęczna nie zagrał, bo w trakcie starcia w Gdyni z Arką, doznał bardzo poważnej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych. Przez uraz kolana stracił praktycznie cały sezon 2021/22. Problemy zdrowotne opuściły piłkarza w obecnych rozgrywkach. 26-latek zagrał we wszystkich dwudziestu czterech spotkaniach ełkaesiaków w Fortuna 1. lidze i jest jednym z liderów w drużynie Kazimierza Moskala. Niedawno „Danek” podpisał nowy kontrakt z dwukrotnym Mistrzem Polski i związał swoją przyszłość z Łodzią na kolejne dwa sezony.

„Danek” w trakcie swojej przygody z Łódzkim Klubem Sportowym zdobył trzy bramki (wszystkie w obecnym sezonie). Obrońca trafiał do siatki w meczach z Puszczą Niepołomice, Odrą Opole oraz Chrobrym Głogów. Ponadto zanotował osiem asyst – trzy w meczach z Bruk-Betem Termalika Nieciecza i po jednej z Unią Janikowo, GKS-em Jastrzębie, Widzewem, Arką Gdynia i Odrą Opole. Na bilans 50 meczów w koszulce ŁKS, składa się: 49 występów w Fortuna 1. lidze, oraz jeden w Fortuna Pucharze Polski.

Kamil gratulujemy! Życzymy ci kolejnych występów i bramek dla naszego klubu!

KARIERA KAMILA DANKOWSKIEGO W ŁKS NA ZDJĘCIACH:

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport